Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg nemzetközi gazdálkodá...

Jelenleg nemzetközi gazdálkodást tanulok a BME-n, és úgy érzem, hogy nem hoztam jó döntést ezzel, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

anno azért jöttem ide, mert izgalmasnak ígérkezett, nyelvek, közgazdaság, de most azt érzem, hogy értelmetlen dolgokat magolok és már-már eljutottam addig a szintig, hogy átmennék más szakra, csak mi van ha ugyanígy az sem fog bejönni?


édesapám révén az építőmérnöki adná magát, de annó hallani sem akartam róla, meg a fizikáról se és a sok nézelődés után azt hittem megtaláltam az NG-vel az igazit: nyelvek, utazgatás, jó fizetés, üzleti szféra. Azonban most úgy látom bullshit az egész (talán egy-két tantárgy kivételével). Viszont egy mérnökivel meg az a baj, hogy fizika érettségihez kötött, szóval bonyolult lenne kivitelezni.


Ezért felmerült pl. a gazdaságinformatikus, mondjuk a Corvinuson, ahol a képzésem egyrészt államilag lenne támogatva, másrészt talán hasznosabb is az informatika miatt.


Egyébként arra már rájöttem, hogy a többi kar miért tartja büfének, a gtk-t.


Ez a dilemma elég erősen hátráltat most a vizsgákra készülve, úgy érzem hiányzik a motiváció...


Köszi, ha elolvastad és segítesz!



2014. dec. 14. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok, de a gazdaságinformatikust ne válaszd. Pont ugyan ez, az informatikusok büfészakja, tanítanak mindenből annyit ami semmire nem jó.
2014. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen, hallottam h ez a szak kilóg mindkét helyről, de annyi fölösleges tárgyat tanul egy közgazdász, hogy helyette egy informatikai vonal lehet jobban megéri.
2014. dec. 14. 16:09
 3/17 anonim ***** válasza:
én gazdmenes vagyok a bme-n, most szeptemberben kezdtem.. eddig tetszik nekem, bár még nem sok mindent tanultunk.. tényleg büfészak, nem ér semmit?:(
2014. dec. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Gazdaságinformatikus= se nem közgazdász, se nem informatikus
2014. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
én is első féléves vagyok és ez eddig egy nagy nulla. őszintén melyik tárgynak volt értelme?
2014. dec. 15. 11:35
 6/17 anonim ***** válasza:
hát ezek közül egyiknek sem, de a következő félévekben azért lesznek értelmes tárgyak :D
2014. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
menedzsment, vállalatgazdaságtan dolgoknak is úgy indultam, hogy jó lesz, aztán már egy hónap uttán kirajzolódott, hogy alibi
2014. dec. 15. 12:09
 8/17 anonim ***** válasza:
hát ja :S én gondolkodom, hogy tavasszal újrafelvételizek, csak nem tudom, hogy hova..
2014. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
hova mennél, hova tudnál menni?
2014. dec. 15. 12:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a BCE-t kerüld el, hacsak nem kifejezetten közgazdász akarsz lenni.

A BME jó egyetem, de ez a szak tényleg nem túl jó választás.

Végig kellene gondolnod, hogy miben vagy tehetséges, mihez lenne kedved és olyan szakot választani.

Én csak a jó egyetemek szakjaiban gondolkodnék: ELTE, BME, Semmelweis, SZIE, Szeged, Debrecen.

Ami a szakokat illeti: csakis reál szakokban gondolkodnék természettudomány, műszaki és agrártudományok, egészségtudományok területén.

2014. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!