Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE TTK matemetika szakosok,...

PTE TTK matemetika szakosok, osztatlan tanárképzésre járók véleményekre lennék kíváncsi. Szerintetek menne nekem?

Figyelt kérdés
Sziaasztok egy 18 éves lány vagyok és továbbtanulás előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni.Arra gondoltam, hogy matematika és valamilyen talán informatika tanár szeretnék lenni és ehez a PTE TTK osztatlan tanári képzését választanám.Az lenne a kérdésem hogy mennyire nehéz az egyetemen a matek, mert bár szeretem ezt a tárgyat jobban, mint a többit és fakultációra is járok, de mindig 4-es voltam belőle, attól még tudnám tartani a tempót?És az inforatika is érdekelne az mennyire nehéz(nem vagyok nagy infós)? Vagy mivel lehetne még párosítani a matekot, amihez nem kell emelt érettségi mert úgy tudom ha ezt a szakpárt választom akkor nem kell.És még az érdekelne, hogy az ilyen képzéseken pl egy órán háy ember vesz részt és hány embert veszenk föl ezekre a szakokra?Kérlek segítsetek!! Előre is köszönöm! :)

2014. dec. 16. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Hogy akarod tanítani, akár érettségire is felkészíteni a diákokat, ha neked is csak négyesre ment?
2014. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól hogy anno négyesre ment neki lehet hogy egyetemen jobban menne neki. Meg ha szereti csinálni miért ne csinálná.
2014. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Attól hogy anno négyesre ment neki lehet hogy egyetemen jobban menne neki."


- Persze lehet. De mint tanár, úgy gondolom, helyén való, ha még most feltszi magának ezt a kérdést.

2014. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából én nem középiskolában szeretnék tanítani hanem általános iskolában felsősöket.Erről mi a véleményetek ?
2014. dec. 17. 18:37
 5/15 anonim ***** válasza:

"Igazából én nem középiskolában szeretnék tanítani hanem általános iskolában felsősöket."


- Egy dolog, hogy Te mit szeretnél, megint más, hogy milyen lehetőségek lesznek majd. Azért annyira sok lehetősége még egy matektanárnak sincs, hogy válogasson. Egyébként általános iskolában is nagy felelősséggel jár az oktatás, még ha a tananyag könnyebb is.

2014. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy nagy felelőség, de gondolom nem véletlenül vannak ezek a képzések, hanem azért, hogy megtanítsák hogy hogyan kell tanítani nem úgy akarok oda menni, hogy nem tanultam ... Itt a kérdésem az az hogy attól hogy 4-es vagyok attól bírhatom-e
2014. dec. 17. 19:37
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem meg arra vonatkozott, miért csak négyes vagy. Nem megy jól? Ha ez az oka, biztosan nem fog ez gondot okozni, nem lesz kellemetlen, amikor esetleg a diákok jobban oldja meg a feladatot, mint Te? (nekem volt ilyen tapasztalatom)

Vagy lusta vagy? Ha igen, hogy tolerálod majd, ha a diák is lusta?

Ha viszont rossz volt a tanár, tudod, hogyan lehetnél jobb?

2014. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Te tanár vagy?Hány éves vagy ha szabad kérdeznem?

Nem iazán tudom, hogy mi az oka de szerintem nem vagyok kellően szorgalmas. Szerinted csak olyan mehet tanárképzőbe aki az adott tárgyból mindig 5-ös volt?

2014. dec. 17. 20:10
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem hagyjuk, mert ha vissza tudsz olyat kérdezni, hogy "Szerinted csak olyan mehet tanárképzőbe aki az adott tárgyból mindig 5-ös volt?", akkor semmti nem értettél meg abból, amit írtam.
2014. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem is hagyjuk...

De a többiek véleményére még kíváncsi lennék :)

2014. dec. 17. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!