Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az ember Pázmány Péter...

Ha az ember Pázmány Péter Katolikus Egyetem történelem régészet szakirányt érettségikor bejelöli, ami osztott 3 éves, utána mesterképzésnél mehet a 2 éves pedagógiára, és ha megvan a diplomája taníthat akár középiskolában történelmet?

Figyelt kérdés

Illetve még: Mennyire igaz hogy a Pázmány minden szakja beköltözik Pestre? Most a Történelem régészet szakirányt Esztergomba lehet tanulni.


Tudom hogy mennyi esélye van valakinek elhelyezkedni mint régész, illetve csomó mindenki szerint felesleges, épp ezért az a tervem, hogy elvégzem érettségi után a régészet szakirány 3 évét, utána pedig pedagógiára jelentkeznék, hogy tudjak tanítani. Ez lehetséges megcsinálni?



#történelem #Pázmány Péter Katolikus Egyetem #régészet #Bölcsészettudományi Kar #Pázmány Péter Katolikus Egyetem Btk #Történelem régészet szakirány
2014. dec. 18. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:

A kérdésed első felére sajnos nem tudok felelni (beköltözik-e a Pázmány Pestre).

A második nagyon jó ötlet, csak azzal kell számolnod, hogy mesterben a pedagógiát magában nem lehet venni csak pl törivel.

2014. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden szak költözik Pestre. A tanári például Piliscsabán marad.
2014. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2014. dec. 19. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Tanítani csak mesterszintű vagy osztatlan tanári szakkal lehet. A pedagógia nem tanári szak. Ezzel a képzettséggel középiskolában nem taníthatsz.
2014. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És akkor mit tudok azzal a pedagógiával később kezdeni?
2014. dec. 20. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem túl sokat. A pedagógia szaknak önmagában semmi értelme nincs. Miért nem jelentkezel egyből tanári szakra? Mellette tanulhatnál régészetet is.
2014. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy akik most szeptembertől kezdik az egyetemet, azok már csak osztatlan tanárképzésben tanulhatnak tanárnak. Innentől kezdve nincs az, hogy tanulsz alapszakon, aztán mesteren tanári szakirányt választasz! Tehát (azt hiszem) 2016-tól kezdve már nem indulnak tanári mesterképzések.


Ez azt jelenti, hogy el kell döntened, hogy töritanár akarsz lenni, történész vagy régész. Ez három különböző szak, nem lehet kavargatni. A helyedben egyébként azt csinálnám, hogy elvégezném az osztatlan töritanár-képzést (valamilyen szakpárral), és miután elvégeztem, jelentkeznék régészetre és elvégezném azt is, ha ennyire érdekel. Szerintem sok töris tárgyat be lehet számítani tanári képzésről is. Bár igazuk van azoknak, akik szerint nem lehet semmit kezdeni a régészettel. Az állam egyre kevésbé pénzeli, nagyon le van építve, így csak a legjobbak lesznek igazán régészek, de ez is kapcsolatokon, protekción múlik, kit fogad be a szakma. Egyáltalán nem olyan kalandos dolognak kell elképzelni, mint az Indiana Jonest.

2014. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, lehet, hogy ez nagyon komikusan fog hangzani, hiszen ezt illene tudnaom, de mit jelent bővebbe,hogy szakpár. Illetve ha az utolsó válaszadó javaslata szerint cselekednék, elvégezném aztaz x évet, azzal megkapom a tanári diplomát maj, újra jelentkezem régészetre, amiért már kellene fizetnem, mert nem esnék bele már az állami támogatotba?
2014. dec. 21. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel manapság két szakkal kell elvégezni a tanári szakot, ezért az egyik szakod mellé választanod kell egy másikat is. Tehát nincs olyan, hogy valaki csak töritanár, el kell mellé mást is végezni. Pl. töri-magyar, töri-földrajz stb. Régebben akármit akármivel összepárosíthattál (akár töri-fizika szakpár is lehetséges volt), ma már úgy tudom, hogy kötött szakpárok vannak az osztatlanon, de ebben nem vagyok jártas. Illetve, ha ez nagyon ijesztő a számodra, nagyon nem akarsz másik szakot a töri mellett, akkor van könyvtárpedagógia, kollégiumi nevelő, ilyen-olyan fejlesztőpedagógus is, amikkel nem kell effektíven tanítani, csak a töri szakkal... (tehát ezek is szakpárok a töri mellett, de nem szaktárgyat oktató pedagógusi szakpár...).


A másik kérdésed... Szóval igen, ez a szomorú a dologban, hogy elvégzed az X évet a tanárin, és azután kezdheted a régészetet fizetősen. Vagy fordítva: elvégzed a régészetet (amivel úgysem fogsz elhelyezkedni) és hogy ne halj éhen, utána elkezded a tanári szakot... Fizetősen... Egyébként még a régi, BA+MA rendszerben sem volt átjárás a régészet és a töriszak között, mármint régészet BA diplomával nem tudtál volna töritanár MA-ra menni.


Hát figyelj, tudom, hogy elég szomorú ez az egész most számodra, de én azt javaslom, hogy ha már arra adod a fejed, hogy bölcsészetre mész, azon belül is olyanra, aminek a történelemhez van köze, akkor csak a tanárságot tudom alapesetben javasolni. Mert a tanári szak egy biztos pont, ha más nincs, végszükség esetén elmész tanárnak. De a többi szakkal, sima történész szakkal vagy régészettel nem garantálom, hogy találsz munkát! Én látom az ismerőseimet, régészetet, töri szakot végzett havarjaimat, és az a tapasztalatom, hogy 80%-a teljesen mást csinál ma, mert nem tudtak elhelyezkedni a diplomával! A régészek közül néhányan esetleg múzeumba mennek (ahhoz is kapcsolatok kellenek, protekció!), néhányan pedig tényleg régészként tevékenykednek, de ez hidd el, manapság nagyon ritka, tényleg nagyon le van építve a szakma! Ezért írom azt, hogy legyél tanár, és ha van tanári állásod (azért sem fognak érted kapkodni, de még mindig nagyobb esélyed van rá, mert tanárra mindig szükség van, és folyamatosan mennek az öregek nyugdíjba stb.), szóval onnantól kezdve fizetősön hódolhatsz a szenvedélyeidnek, elvégezheted a régészetet is. Más is csinálja így, szóval nem ördöngős dolog ez.


Amúgy nem akarlak lebeszélni a régészetről, ne érts félre, de számolj a realitásokkal. A régészhallgató ismerőseim el vannak keseredve, már azt panaszolják, hogy amikor még elkezdték az egyetemet, markológépek ástak nekik, de azóta annyira nem kapnak állami támogatást, hogy a hallgatókkal ásatnak... Nemes dolog, hogy érdekel, de manapság nem nagyon lehet ezzel elhelyezkedni, hacsak nincs régészdocens nagybácsid vagy hasonló...

2014. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha osztatlan tanárira mész, rengeteg sok szabadon választható tárgyat elvégezhetsz, pl. a régészet óráit is. Így meg is tudod nézni, hogy tetszik-e. HA tetszik, és meg akarod szerezni a diplomát, utána jelentkezhetsz régészetre, és a már elvégzett tárgyakat be tudod számíttatni. Ráadásul egy új szabálynak köszönhetően pályázhatsz tandíjkompenzációra (egy részét vissza tudod igényelni), ha jók az eredményeid.
2014. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!