Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fakultáció választás előtt...

Fakultáció választás előtt állok, valakinek vannak hasznos tanácsai?

Figyelt kérdés
Nos. 10.-es vagyok, jelenleg matektagozaton tanulok, már van egy b2-es nyelvvizsgám angolból. Bármennyire is fura, kicsit humán beállítottságú vagyok, így a szüleim a jogász pályát javasolják illetve valamilyen fajta közgazdász szakot, mert azért a matekhoz is van némi adottságom.( Csak egyetemben gondolkodom, főiskola nem játszik. ) Ez a kettő nekem is tetszik, főleg az utóbbi. Csak hát közgazdászból és jogászból is elég sok van , így egy kicsit lelomboz a dolog. Tehát bejött egy harmadik variáció: Orvosi. Azon belül igazán még nem tudtam szimpatikusat találni (talán a legjobban valamilyen fogász -fogszakorvos pálya feküdne.) mivel én sok orvossal ellentétben nem az emberek szeretete, vagy önzetlen segítség nyújtás miatt lennék orvos, csak a pénz illetve az orvosok megbecsültsége, és a szakmájuk 'állandósága'tetszik. (Orvosokra mindig szükség lesz)Olyan végzettséget szeretnék amivel bebiztosíthatom a jövőmet és jólétben élhetek. A tanulás nem probléma, ha kell tudok nagyon hosszú ideig és kitartóan tanulni. Tehát el kéne döntenem, hogy felvegyem a kémia-biosz faktot, vagy a töri -magyar-földrajz irányban induljak el? Egy kis adaptáció: Lehetőleg külföldön szeretnék továbbtanulni és élni.(Norvégia/Dánia/Svédország/Ausztria/Svájc/Anglia)

2014. dec. 27. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát itt nem is az a kérdés, hogy milyen faktot vegyél fel, hanem hogy mi leszel ha nagy leszel. Amíg ezt nem tudod nem nagyon tudunk mit írni.

Ha külföldi egyetemre akarsz menni akkor az angol fakt. minimum, mert IELTS vagy TOEFL nyelvvizsga nélkül nem vesznek fel.

Én közgazdász vagyok, de elég sok jogászt is ismerek, hiába mondják hogy milyen sokan vannak, mikor még mindig elég jól el lehet velük helyezkedni jó pénzért. De ha alapból matekon vagy miért nem mész mérnöki irányban tovább?

Azt is vedd figyelembe az orvosinál, hogy nem lesz elég motiváció az elvégzéséhez, hogy jól fogsz keresni vele. Főleg a patológiánál elég sokan elvéreznek, mert nem bírja a gyomruk. Ha alapból fogorvosnak mész ezt gondolom megúszod :)

Neked kell eldöntened mi az ami érdekelne is és ne csak azt nézd, hogy jól fogsz keresni vele. Ez is fontos, de olyat válassz, ami érdekel is és jó is vagy benne.

2014. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az angol felsőfokúval sem lenne gondom, 12. végéig mindenképpen megcsinálom, jövőre német középfok aztán egy 3. nyelv is tervbe van véve. A mérnöki pályával azért nem kalkuláltam, mert a fizikához nem sok közöm van sajnos.
2014. dec. 27. 21:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Engem igazán csak az érdekel, hogy jól keressek azzal amit csinálok, a többi háttérbe szorul. Tehát nekem ez bőven elég motiváció bármihez.
2014. dec. 27. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy (szinte) bármit tanulsz, ha jó vagy benne lesz pénzed. Viszont úgy lehetsz igazán jó, ha élvezed is. Én a matekot választanám, mert onnan mehetsz matematikusnak, közgazdásznak, informatikusnak, elemzőnek és akár tanárnak is (bár ez neked vlszínüleg nem jön be).
2015. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!