Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elvégezni a matematika...

Érdemes elvégezni a matematika alapszakot, hogy utána később biztosítási-pénzügyi matematikusnak "szakosodjak"?

Figyelt kérdés

Közgazdasági, pénzügyi területen szeretnék dolgozni, de ilyen szakot szinte csak önköltségesen lehet manapság elvégezni.

Ha elvégeznék egy matematika alapszakot és utána biztosítási és pénzügyi matematika mesterszakot, akkor a munkáltató közgazdásznak tekint engem és ugyanúgy jelentkezhetek gazdasági területre dolgozni? Az érdekelne legfőképp, hogy ezzel is jelentkezhetnék e olyan sokféle gazdasági munkaterületre, mint pl. a pénzügy-számvitel szakkal, mert nem szeretném ha csak biztosító cégekhez lehetne ezzel a szakkal jelentkezni , és azok sokkal kevesebb állást ajánlanak mint, pénzügy-számvitelen.

Köszönöm a segítő válaszokat!



2014. dec. 28. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem fog közgazdásznak tekinteni, mert nem leszel az.

Viszont nekem ilyen mesterrel dolgozik ismerősöm bankban, de nem közgazdászként.

2014. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor milyen munkaterületen vagy pozícióban dolgozhatnék ezzel a szakkal? Az ismerősöd mit csinál/milyen pozícióban van annál a banknál?

Egyébként köszönöm a válaszod!

2014. dec. 28. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a pontos beosztását nem tudom, de valamilyen elemző.
2014. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én aktuáriusként dolgozom biztosítónál, ide jobban szeretik a matematikusokat (én is az vagyok), mint a "sima" közgazdászokat, még ha nincs is szakirányú végzettséged.
2014. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok: egyébként jóval nehezebb, mint egy közgazdász szak, szóval nem vagyok benne biztos, hogy jó stratégia.
2014. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam már. Még nem tudom mint-hogy lesz. Köszi a válaszokat!
2014. dec. 28. 21:24
 7/7 anonim válasza:

fizika Bsc után is nyugodtan mehetsz gazdmat Msc-re.

Mellesleg mindkét gazd.előadónk véleménye, hogy jobban jársz, a matematikussal mint a közgazdász "címmel" ebben a szektorban

2014. dec. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!