Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a Filmművészeti Egyetemről. Filmrendező szeretnék lenni, mik a követelmények?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy tánc és ének is van a gyakorlati felvételiben. Ez a rendezői szakra is vonatkozik?

Főiskola után szeretnék külföldön (Los Angelesben) élni és itt is szeretnék elhelyezkedni. 16 éves vagyok, úgyhogy van idő még eldönteni, de szeretném tudni, hogy ti mit ajánlotok. Maradjak itthon, és végezzem el a Filmművészetit, vagy pályázzak meg egy ösztöndíjat és egy amerikai iskolát? Ha az utóbbi, akkor melyik iskolát ajánljátok, valamint melyik ösztöndíjat? Tudom hogy kevés az esélye annak, hogy kijutok főleg annak, hogy ösztöndíjjal. De ez az álmom, és mindenesetre megpróbálnám. Köszönöm az értelmes válaszokat!



2014. dec. 28. 20:38
 1/2 charlessheepford válasza:

Helló


Hát először is a tánc és ének ha jól tudom nem vonatkozik a filmrendezői szakra hanem ott egy háromlépcsős vizsgarendszer van és úgy szórják ki az embereket. Ez az első része amit mondani tudok. A második részét megmondom őszintén egy kicsit megmosolyogtam de valahol érthető is. Nem tudom mennyire vagy tisztába vele de itthon szinte minden művészeti irányzat (irodalom, film, talán a zene nem annyira) elég zárt. Klikkek és csoportok uralják. Ez külföldön is így van valamennyire hisz pl az USA-ban ott van a studió rendszer kb 5-6 nagy studió írányitja a piacot. Ettől függetlenül mindegyik elképzelésednek van relavációja.

2015. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 charlessheepford válasza:
Remélem nem túl későn válaszoltam!!!
2015. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!