Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha feltudok készülni 3 hónap...

Ha feltudok készülni 3 hónap alatt matek középre úgy, hogy 90+%-osra megírom akkor jó agyam van és lehet esélyem OE KVK elvégzésére?

Figyelt kérdés
Igen nagy gondjaim vannak az önértékelésemmel.

2014. dec. 29. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, azért a közép matek nem olyan nagy cucc.
2014. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy valami nagy cucc-e vagy nem, az sok mindetől függ. Szerintem sem "nagy cucc", mivel jó érzékem van hozzá, más pedig végigszenvedi vele a 4 évet, átbukdácsol évről évre, és jó, ha a minimumot tudja teljesíteni az érettségin. Bár én azt mondom, hogy egy kis odafigyeléssel röhögve meg lehet 4-esre írni.


Nem tudjuk, hogy azt a 3 hónapot hogyan értelmezzük; ha iskolás vagy most, már tanultad a dolgokat, akkor egyrészt nem nagy kunszt megérteni az anyagot, másrészt könnyelműség lenne az éleselméjűségeddel kapcsolatban bármilyen következtetést levonni. Ha tanultad x éve, és most akarsz érettségire menni, akkor már egy kicsit problémásabb a helyzet, pláne, ha egyedül tanulsz. Ahhoz már talán kell egyfajta látásmód, de nem lehetetlen.


De, ha már az esélyeknél tartunk, mindenkinek van esélye elvégezni a szakot, ha felvették; más kérdés, hogy valaki bírja-e vagy sem, illetve mennyi energiabefektetés szükséges az elvégzéséhez.

2014. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én nem tanultam rá semmit, sőt soha nem tanultam igazán, mégis megírtam 80%-osra, persze ez nem is annyira jó eredmény, de ha tanulok rá, nekem is simán meglehetett volna 90+. Középszint egyáltalán nem nehéz, ha van egy minimális érzéke hozzá az embernek. Persze ettől még lehet jó agyad, és elvégezheted a kvk-t, csak azt mondom, hogy ennyi alapján még nem lehet megállapítani semmit.
2014. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És, ha ugyan ennyi idő alatt emelet matekra az jó?
2014. dec. 29. 23:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha emelt matekra fel tudsz készülni 3 hónap alatt a 0-ról egyedül, akkor elkönyvelheted magad zseninek.
2014. dec. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor könnyedén eltudom majd végezni a szakot? Akkor megpróbálom, köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 29. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Mint ahogy előttem is írták, ez több dologtól függ. Amit hozzáfűznék, hogya matek az csak EGY tárgy. Ott olyanok is lesznek, amikhez már más is kell mint a matek. És hogy azok hogy fognak menni, milyen érzéked van hozzá, azt nem tudhatjuk. Mindenesetre, ha ez érdekel, akkor próbáld meg!

Ha nem vagy penge matekból, és még emelt faktos sem vagy belőle, akkor gázos az emelt 90+%. Aki ezt a szintet eléri, az tényleg vágja a matekot.

Viszont más tárgyakból is érettségizel. És emelt matek, meg mellette a többi, az már sok 3 hónapra. A ponthatár pedig elég alacsony volt tavaly is, ezért szerintem felesleges az emelt matek, főleg mivel a 90+% közepen sokkal könnyebb, kevesebb energiát igényel, készülhetsz más érettségire is, nem kell matekból szóbelizned, nyelvvizsgára is kéazülhetsz, ha nincs még meg. És persze foglalkozhatsz attól magasabb szinten a matekkal, kéazülhetsz emeltre, de én akkor is csak középre mennék.

Jól gondold át ezeket, és dönts okosan! Néha a kevesebb, több!

2014. dec. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!