Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot javasolnátok?

Milyen szakot javasolnátok?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni. Matek és angol emeltet szeretnék (az angol még nem biztos) és még lesz közép fizikám is.

Igazából elég tanácstalan vagyok a, a műszaki pálya nem igazán vonz (korábban emiatt vettem fel a faktot), de elvették tőle a kedvem. Szóval inkább matekkal szeretnék tovább tanulni. Azt hiszem, hogy a psz tetszene, de nem vagyok benne biztos. Esetleg ajánlanátok pár egyetemet/ fősulit és szakot? És mondjuk psz-es diplomával milyen fizetésre lehet számítani?


2015. jan. 1. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a matekot meg az angolt is szereted menj mérnök infóra vagy prog infóra. felvi.hu-n találsz intézményeket is és elég jól el lehet helyezkedni és jól keresni.
2015. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az infóval sajnos sehogy nem állok, 9.-ben volt, de nem volt túl alapos és mivel nem gondoltam,hogy kelleni fog a későbbiekben nem is nagyon érdekelt. :/
2015. jan. 1. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem az ilyen kérdést. Miért nem azzal jössz, kb. milyen terüelten dolgoznál, milyen közegben? Ugyanis ahhoz lehet szakot ajánlani, nem ahhoz, eddig milyen tárgyakból voltál jó. Legfeljebb általános, haszontalan választ lehet adni.
2015. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ha nem lett volna egyértelmű (valóban nincs direkt benne), a pénzügyi/gazdasági vonal érdekelne.

De gondolom a matek is leszűkíti. (mivel nincs konkrét elképzelésem, ha lenne, nem lenne kérdés, csak annyi, hogy a matekkal szeretnék tovább).

2015. jan. 3. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsit szűkíti le., és az sem igazán, hogy eléggé bizonytalanul megemlíted a pénzügy-számvitelt. Az meg nem igaz, hogy ha tudnád, mit szeretnél csinálni, ne lehetne kérdésed arról, hogy ahhoz mit kell elvégezned.


Ha főleg számokkal dolgoznál egy irodában, az említett szak megfelel. Ha viszont emberekkel is foglalkoznál, akkor más gazdasági képzésben kellene gondolkodni. Te neked kell tudnod, hogyan képzelnéd el a minden napjaidat 10 év múlva.

2015. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!