Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már több éve hogy érettségizte...

Már több éve hogy érettségiztem. Nem voltam a legjobb tanuló a gimibe, és átszámítva az eredményim 216 pontot érnek. Mennyi idő alatt tudnék felkészülni újra érettségire, ill van-e értelme? Más is van, akinek időn túl nőtt be a feje lágya?

Figyelt kérdés
Most szeretnék főiskolára menni.
2010. febr. 4. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Ez csak tőled függ, de csak szintemelő érettségit tehetsz. Díjazom az ötleted, tanulj.
2010. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Az első téved, nem csak szintemelőt tehet.

Ha már van érettségi bizonyítványa, akkor akármikor, akármilyen szinten tehet érettségit. Persze fizetni kell érte. Szerintem van amúgy értelme:) Nézz ki egy szakot, nézd meg mi a felvételi követelmény, és azokból csináld újra az érettségit. (lehet duplázni a pontokat, így nem kell mindenből újraérettségizni).

2010. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Nyelvvizsgákkal is szerezhetsz többletpontokat.
2010. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez normális. Hol sikerült átszámítanod a pontokat és hol találtad meg a pontkövetelményeket?
2010. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
felvi.hu-n van egy pontkalkulátor, ott számoltam ki. Azt nem tudom még hogy a választott szakon mi a phatár, igazság szerint abban sem vagyok biztos, mire adjam a "voksom"...
2010. febr. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!