Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák szakon egy vagy két nyelvet kell választani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy pl. skandinavisztikán, romanisztikán, stb. kettőt választanak a diákok, pl. spanyolt és franciát. Az egyik a fő nyelv, a másikat meg kevésbé alaposan tanulják.

Én a keleti nyelvek és kultúrákon belül a koreai szakirányt választanám. Fel kellene vennem mellé pl. a kínait vagy a japánt, vagy erre csak minorként lenne lehetőség?


Köszönöm előre is a választ!


2015. jan. 1. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom minden szakon úgy van a BTK-n (ELTE-n tuti), hogy két valamit kell tanulnod. Pl az egyik ismerősöm angol-olasz szakos, a másik klasszikafilológia-töri, harmadik angol-horvát. Te választod ki mindkettőt, az egyiket nagyobb óraszámban, a másikat kevesebben tanulod.
2015. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Keletes szakokon egy nyelvet tanulsz, mást csak minorként vehetsz fel.
2015. jan. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!