Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem-OKJ-Egyetem /Most...

Egyetem-OKJ-Egyetem /Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2012-ben felvettek a természettudományi karon programozás szakra, de nem tetszett, így félbehagytam. Nem lettek meg a kreditjeim, ezért átraktak fizetősre. A 2 aktív félévem után passzív voltam egy évig, de elkezdtem egy 2 éves okj-s tanfolyamot. Aztán idén szeptembertől jött a levél az egyetemtől, hogy folytatni akarom-e. Amire visszaküldtem a levelet, hogy igen, folytatom (hogy még ne kelljen visszafizetni a képzés költségeit: kb. 300 000 Ft), de nem aktiváltam magam, így megintcsak passzív lettem (bár nem tudom hogyan, elvileg csak 2-t lehet egymás után). Elvileg idén végzek a tanfolyammal, ha minden jól megy(bár nagy esély van rá, hogy nem lesz meg elsőre, mivel rekord nehézségű a vizsga). Viszont tervezem a visszatérésemet az egyetemre, csak teljesen más szakirányban, sőt másik karon is.


Kérdés: Ha sikerül bejutni az egyetemre, új etr-t kapok, és a régit törlik, vagy a jelenlegi adatait módosítják? Egyáltalán felvesznek másik karra, ha az előző még működik, ill. rendezetlen? Csak akkor kezdhetek másikat, ha előbb kifizetem az előzőt? Bocs az idióta kérdésekért, de valakinek muszáj feltennem őket. Jöhetnek a fikázások is, nem érdekel, csak valaki adjon nekem értelmes választ is. Köszönöm.

F21



#egyetem #OKJ #költségtérítés #passzív #ETR #két szak együtt #jöhethidegmeleg
2015. jan. 4. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha harmadjára passziváltál félévet azzal kijelentetted, hogy abbahagyod. Tökmindegy, milyen levelet küldtél, a félév akitválásával tudtad volna aktív viszonyba helyezni magad. Így újra kell felvételizned, ha bejutsz, akkor egyenlőre nem kell fikezned.
2015. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!