Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri földrajzzal továbbmenni...

Megéri földrajzzal továbbmenni egyetemen?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a földtajz, ezért ezzel tervezek továbbtanulni. Azonban sok olyat is hallottam, hogy ezzel nem lehet elhelyezkedni, stb... Ez mennyire igaz?

Olvastam egyébként a térinformatikáról, arról sok jót hallottam, és tervezem hogy majd azzal megyek tovább. Erről tudnátok véleményeket írni? Esetleg valaki, aki földrajzra jár



2015. jan. 5. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A földrajz, ha jó egyetemen tanulja az ember (pl. ELTE TTK) akkor egy fontos, jó, hasznos tudomány. Ha a térinformatikai módszereket magas szinten elsajátítod (ilyen szakdolgozatot írsz), akkor olyan szakember leszel amire mindig lesz igény. Viszont nem szabad megállni BSc-nél, hanem eleve MSc-ben és PhD-ben célszerű gondolkodni. Jól kell tudnod angolul, mert ez egy ilyen szakma.
2015. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én Msc ben gondolkodom, és pont az ELTE-t néztem ki. Ha esetleg oda nem vennének fel akkor az SZTE-t. A Pécsin gondolkozom még, mert itt lakom, de arról nem sok jót hallottam. Te (elnézést a tegezésért) rérinformatikusként végeztél?
2015. jan. 6. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, térinformatikát alkalmazó ökológus vagyok, de nagyon sok különböző végzettségű kollégával dolgozom együtt.
2015. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És te illetve a kollégáid hol végeztek, ha szabad kérdeznem
2015. jan. 6. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt már talán inkább privátban kellene, mert nem annyira kérdéshez tartozik és nem is igazán közérdekű...

Mindenesetre én magam alapvetően ELTE TTK, de kollégáim közül a következőket említeném: ELTE TTK, SZIE MKK, SZIE AOK, BME VBK, BCE TájK, BCE KeTK, DE TTK, DE MÉK, SZTE TTIK, PE MK.

2015. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!