Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti vs. Kolozsvári...

Vajas.piritos kérdése:

Budapesti vs. Kolozsvári pszichológia egyetem?

Figyelt kérdés

Budapesten a Károli Gáspáron gondolkodom, és Kolozsváron meg a Bábes Bólyain. Nem tudok dönteni. Itt élek erdélyben de Pestre szeretnék kimenni pszichológia egyetemre.

Azt hallottam, hogy az alap képzés kolozsváron jobb, mint Pesten. A mesterit mindenképpen Budapesten folytatnám.

Az a kérdés, hogy az ALAP képzést Kolozsváron vagy Budapesten kezdjem el?



2015. jan. 11. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a mesterképzést mindenképpen Budapesten szeretnéd elvégezni, akkor csak előnyöd származik abból, ha az alapképzést is itt végzed el. Mit nyersz vele: korábban "beletanulsz" az itteni életbe, könnyebben kiigazodsz, sokkal jobban belelátsz a budapesti egyetemek nyújtotta lehetőségekbe, azaz megismerheted közelebbről, milyenek itt a mesterképzések, és ha esetlegesen mestert is a Károlin akarod csinálni, akkor elég nagy előny, hogy előtte már megismerted a tanárokat.

Budapesten (egyébként mindhárom egyetemen, nem csak a Károlin) elég színvonalas a pszichológia képzés szerintem, nem lősz mellé. A kolozsváriról nincsenek információim, viszont én itt Budapesten tanulom, és semmi bajom nincs vele.

Persze kérdés az is, milyen területre specializálódnál (azaz milyen mesterképzést végeznél el), és hogy utána Budapesten szeretnél-e élni, elhelyezkedni.

2015. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!