Mik az ELTE ponthatárai?

Figyelt kérdés

Két év múlva érettségizem, de már most elkezdtem érdeklődni a továbbtanulás iránt. Vagy orosz vagy japán nyelv érdekelne (az angol mellett), és érdekelne, hogy hogyan készüljek fel az érettségire.

Angolból idén előrehoztam, két év múlva pedig emeltezni szeretnék belőle. Oroszt tanulok, abból közép szinten szeretnék majd érettségizni, a többi tantárgyból pedig szintén a közép szintűt tervezem, esetleg történelemből egy emeltet, ez még a jövő zenéje.

Utána néztem, hogy szlavisztikára mik a követelmények, de nem tudom, hogy ez pontokban hogyan nyilvánul meg. Esetleg aki otthon van ebben a témában, segíthetne egy cseppet úgy, hogy meg is értsem, mert egyenlőre nem igazán értem az "egyetemi nyelvjárást". :D

Valamint még az is felmerült bennem, hogy az angol és orosz vagy az angol és japán párosítás vajon mennyire jövedelmező. Az angol nyelvbe mondhatni szerelmes vagyok (de anglisztikára nem mennék), ezért arról lemondani nem akarok, és ezen kívül az orosz és a japán nyelv érdekel, és nem igazán tudom, hogy a későbbiekben mi jönne jól. Evidens lenne, hogy orosz után azzal is folytassam, de érdekelne, mik a kilátások egy esetleges japánnal. Köszönöm annak, aki bálaszol, és segít megvilágosodni. :)



2015. jan. 11. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:

ELTE japán tavaly: 402 pont,

szlavisztika orosz: 414 pont.


Pontszámítási rendszer leírva: [link]


Miért nem csinálod úgy, hogy angol-japán-orosz?:) Az angolt próbáld meg felsőfokig elvinni gimi végéig, az még két év... És menj el orosz-japán szakra. Vagyis mondjuk jelentkezel oroszra (szerintem oda menj, és töri helyett inkább oroszból csinálj emelt szintű érettségit... végülis ha a nyelvvel akarsz foglalkozni, logikusabb abba tenni az energiát, nem?) és majd minornak felveszed a japánt. Így mindhárom nyelvet tudni fogod, és azzal már biztos tudsz vmit kezdeni. :)

2015. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!