Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén fogok végezni a sulival...

Idén fogok végezni a sulival ha minden rendben megkapom a cukrasz szakmat. Es gondolkodtam lehet tanulok meg. A pincer szakma johet szoba. Ezt hol tudnam megtanulni? Kecskemeten lehetoleg. A masodik szakma fizetos nem? Vagy ez hogy mukodik?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A mai világban mindenki lehet pincér, szerintem nem érdemes erre költened. Inkább kérdezd meg a munkaügyi közp.-ban, hogy üzletvezetői tanfolyamra elmehetnél-e. Azzal többet érnél. Soha nem tudni, mikor lehetnél egy 1/több fős pékség, cukrászda, étterem, pizzeria vezetője/helyettese. Mert ugye vezető kell minden műszakban (ha jól tudom, régen valahogy így volt).
2015. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hidd válasza:

ja csak ha mindenki vezető akkor az úgy nem ojan jó kb 1/5 az arány de kisüzembe cukrászdába nem kell és álltalába nagy termelő nem jó meg már nincs is mer a nagy áruháznak van sajátja cukrász vagyok hátt szezonmunka márciustól- juniusig szeptembertől januárig 8 hónapot bisztos melózhatsz átlagos cukrászként 1 évben de úgy éhenhalsz vagy ha be éred hogy szezonba kb keresel havi 110 et ha meg nincs 70-80 at akkor okes ennyi a szakma jó helyre probálj bejutni gyere fell budapestre citadela, rózsadomb,budaivár,esetleg parlament de a nemzetbisztonság szüleidet is le elenörzi , aztán meg nyelv kb 2-3 évig csinálod közbe tanulod a nyelvet és folyami hajó euro val ne dolláral mer az kevesebb kb ha csinálod 4 évig ammi nagy szó persze nyáron van 2 -3 hét szabid meg ha kikötök akkor abbol vehetsz dolgokat ház ijesmi na ijen most a cukrász az nem úgy van hogy te lazán elütögetsz és mész haverokal stb. a fönök téget csesztett úgráltatt ha nem megy a boltja ha kitünö minden akkor is takarithaszt pakolhatsz lesz sok elbeszélgetés tehát nyomaszto dolgok amihesz nincs kedved pincér meg csak akkor okes ha jól nézel ki és tudsz egy nyelvet de a leges legfontosabb a kinézett jólnézel ki budapesten deák téren vagy a bazilikánál vagy ijen nivosabb pörgös fiatalos helyeken komi pincérsegéd más néven odda felvesznek ha jólnézel ki megnyerövagy ügyes (nem ejted el a dolgokat stb) mindenkiböl nem csak a megnyerö emberekböl marad pincér lemorzsolodhatsz 1 honap allat ha nem vagy ojan alkat stb. de azis hát ha eltörsz vagy ha a te asztalodnál törnek el valamit azt 70%ba töled vonják le részben ojan hogy bemegyek és ruti kényelem de akkor hazamehetsz 80-90 el havonta amugy meg pörögsz és nincs idöd megálni dumálni stb. szóval ez nem ojan mint egy autoszerelő akkinek a fejébe van a dolog behozák és megmondja hogy mikor mi hogy lesz meg és kész nyugiba szépen megcsinálja persze abban maga a szerelés azért 60 százalékát nem is látod mig le nem szeded az elöte lévö alkatrészt és lehet mögöte benne is van kicsit annyira nem értek hozzá bátyám az lehet az leszek ott is van rizikó de azért vagány nyugis ha jó a társaság akkor zsir mindenholl van amúgy pincér képzés de szereted a pörgést azt hogy mindig mindenki téged meg közbe másokat is úgráltatt lebasz nem mindig szól úgy hozád patognod csinálnod kell na ere mondják hogy talpalos melló pörögj légy mindig údvarias stb. 40 évesen mit fogsz velle csinálni mert ebbe nem nagyon kell a öreg tapasztalat viszont cukrászba igen én úgy voltam szép csajokall voltam együt zsir volt meg 50-60 éves emberekell akkiknek tapasztalat volt ott hogy kell ezt pl mien tecnikával csináld egy egyszereü a tortát ne késel hanem kártyával huzd körbe 2 másodperc és nem kell javitgatni de az a gáz velle mer amúgy még amikor elkeztem 2013 ban végeztem gundelben elmentem szép pultos meg cukrászcsajok azért lettem cukrász meg finom volt a süti szoval igy az elején még jó volt szorakoztam ijenek az öregek tanitotak meg ijenek de komojan 1-2 év alat annyitváltozot úgy szegényitik a emberekett hogy nem tudd anyit alkalmazni vagy nem annyiért abbol meg már nem élsz meg szóval mostmár ojan az egész hogy vagy ketten vagy egyedül vagy vagy csak az öreg vagy és megszakad és beugrosnak jovagy téli szezonra a tortát meg még elviszi és csumi gyakorlatod szépen kényelmesen megélhetösen nem lessz és figyú most vagy fiatal az azért elég szar ha 12-14 órát güriznél kb 4000 ft ért és ez a szezon ha lemegy akkor kevesebb úgye mer óra bér annyi hogy ezért fos a vendéglátás masz szakács de útálom a gözt meg alacart félmásodperc alat mindent szépen aztán ha nincs semmi 30 percik kivakszolod a konyhát egyvalamit tudok mondani Vendéglátos ne legyél ismersz ojan vendéglátost akki Nem nagyon nivos helyen dolgozik (amiböl kevés van sajna mer bulizni kénne az életben nem gürcölni) vagy Nincs vendéglátos helyük vagy Nem taxis ijesmi a szülei hogy öszejátszásba pincér legyen a gyerek és vendéglátós a gyereke végzetsége ??????? Nem , nem véletléenül!

Gürcölni akkarsz kiért miért megéled azt megfizetik stb ????????? Nem !

ezért ne legyél vendéglátos mer nagyonhamar nagyonkönyen megutálhatod és 25 fölöt nehéz az újrakezdés, szerintem. 20 éves vagyok 2 év tapasztalatom van budapesten dolgoztam ojanal is akki citadela parlament hajó és mondjuk megtanitott fehérkávébabb munsst (bocs az irásért) csinálni stb. ami megy a hajón nivos helyeken de ha nem juttsz el odda nem érsz velle semmit kidolgozod a beled és akkor kidolgozhatodd nevesebb helyeken is ez a jutalom na ez a vendéglátás munkába nem az amikor öszejön a család és beviszed a krumplipürét vagy csinálsz egy tortát fatörzset stb. mit szeretsz igazán csonálni hogy haverokall legyen idöt ÉLNI nem megélni és BULIZNI STB:

2015. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hidd válasza:
Miben vagy jó ?
2015. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!