Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kell mindenkire ráerőlte...

Miért kell mindenkire ráerőltetni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Vannak akik nem odavalóak. Egyeseket pedig a szülők küldenek egyetemre, úgy hogy szegény gyereknek semmi kedve tanulni. 18 évesen inkább világot kéne látni, hogy belelásson az ember a dolgokba, aztán ha úgy gondolja tanulhat, de ne azért mert ezt várják el.


Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?


2015. jan. 18. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A ráeröltetés tényleg nem szerencsés, de ha a család anyagi helyzete megkívánja, akkor nem ártana valami egyetemi szakot (vagy legalább egy OKJ-képzést) elvégezni.
2015. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Senkire nem erőltetik rá, de, hogy utazgathass, világot láss pénz kell. Amit legális módon valami jó szakmával lehet szerezni.
2015. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A világot látást úgy értettem, hogy inkább a munka világába menjen valaki ha nem tudja mit akar, aztán könnyebben rá tud jönni, hogy szeretne-e tanulni még. Esetleg egy 1-2 éves OKJ képzés is jó azon a területen ami érdekel. Aztán ha tényleg érdekli akkor menjen egyetemre fene bánja :D De szerintem nagyon sok ember 18 évesen nem tud dönteni, hogy mit is szeretne igazán.
2015. jan. 18. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez egy olyan világ ahol egyre inkább csak nagyon képzett emberekre van/lesz szükség.

Erőltetni, semmit sem érdemes, mert minden a motivációkon múlik, de diplomát (diplomákat) szerezni kell.

Ha a világot látni, egy világkörüli utazást jelent, akkor az valóban hasznos lenne az egyetem előtt, de nem hiszem, hogy erre sokaknak van pénze. A mormonok 1-2 évre elmennek misszionáriusnak az egyetem előtt, és közben megtanulnak egy idegen nyelvet, megismernek egy távoli kontinenst, ez is hasznos lehet.

Az viszont, hogy egy rossz munkahelyen kínozza magát egy évig az egyetem előtt, annak nem sok értelmét látom, inkább addig tanuljon nyelvet.

2015. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Leírtam mire értettem a világot látást. De akkor kifejtem még bővebben. Egy 18 éves ember többnyire az iskola világát ismeri. Ezen kívül meg egy két nyári munkán kívül vakon van. Ezért gondolom, hogy jobb ha előtte rápihen valaki erre az egyetem dologra már csak azért is hogy megkomolyodjon annyira, hogy ne kezdjen el egy olyan képzést amit aztán nem fejez be.

Az pedig, hogy valaki diplomás nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó szakember. Az én munkám során rengeteg vállalkozóval találkozok és rendszerint elmondják, hogy nem mindig az 5-ös diplomával rendelkezőt veszik fel. Például leginkább informatika területen vannak olyan emberek akiknek igaz nincs diplomájuk, de nagyon jól értenek a munkájukhoz.

2015. jan. 19. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!