Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen alapszakot ajánlotok...

Milyen alapszakot ajánlotok második diplomának? Többi lenn

Figyelt kérdés
Másfél év múlva elvégzem a tanító alapszakot amivel el is tudok majd helyezkedni. Viszont a fizetésem ha egymagamra elég is lesz, a jövőben ha gyerekeim lesznek és családom nem akarok úgy élni hogy minden forintot be kelljen osztani és meggondolni, lemondani dolgokról. Sajnos én így éltem egész életemben, és bár minden ami létszükséges dolog megvolt nekem mindig, de egy nyaralásra vagy bármire soha nem tudtunk elmenni, és mindig idegeskedni kellett kijön-e a család hónap végére. tudom hogy másnak sokkal rosszabb, és ennyinek is örülnöm kéne, de én megpróbálok tenni azért hogy az én családom majd kényelmesen élhessen és ne kelljen semmiről lemondani csak hogy alap dolgok mint étel ruha, meleg meglegyenek, és mellé gürizni éjjel nappal. Nem a munkával van a bajom, hanem azzal hogy nem éri meg, és az ember halálra dolgozza magát a semmiér. Szóval szeretnék még egy diplomát, valami olyan szakmát a tanítás mellé, vagy épp helyett, amivel kitudnám egészíteni a fizetésemet, el lehet helyezkedni. Pszichológiára gondoltam, az nagyon érdekel, de szívesen fogadom mások ötletét vagy tanácsát. 20/L

2015. jan. 18. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés olyan munka van amiért alig kell dolgozni és sokat keresel vele. Mindenért meg kell szenvedni. Sajnos ebben az országban nincs értéke semminek.


Miben vagy még tehetséges? Egyébként ha tanárként el tudsz helyezkedni mellette adhatsz különórákat is. :)


Főleg nyelvtanárokat, matektanár szoktak legtöbbet keresni.

2015. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én nem akarok keveset dolgozni, nem bánom ha sokat kell, csak legyen miért!

Én csak tanító leszek, magyar műveltségterülettel, alsóan fogok tanítani, és ötödik hatodikban magyart.

Humán beállítottságú vagyok, igazából az irodalom az amihez nagyon értek, tanítani is nagyon szeretnék, ezért is választottam ez a szakot. A lélektani dolgok is nagyon érdekelnek, plusz a más országok, népek, kultúrák is nagyon foglalkoztatnak. Nagyon érdekel még a természetgyógyászat (nem a kuruzslás, hanem az igazi természetes hatóanyagokkal való "gyógyítás" vagy inkább megelőzés, gyógyszerek helyett), és még az orvostudomány is, gyógyítás, de ahhoz sajnos én kevés vagyok. :) Valami olyan szakma kéne ami megvalósítható az én képességeimmel is! Szóval bármilyen ötlet érdekel, hát ha valaki olyat mond amire még nem gondoltam! Persze nem itt akarok megtalálni a választ, de kis segítségnek megteszi!

2015. jan. 18. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!