Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Egyetemről vélemény?...

Corvinus Egyetemről vélemény? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem megerőltető. Tanulni kell, de nem olyan vészes. Igaz ez?

#közgáz #BCE #BCE-GTK #BCE-KTK #Covinus Egyetem
2015. jan. 18. 16:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szaktól, érdeklődéstől, képességektől nagyban függ. Könnyebb átmenni a tantárgyakból, mint mondjuk BME-n, de itt van olyan szabály, hogy 3 3,5 feles átlagnak meg kell lenni a szaktárgyakból vagy alaptárgyakból (G és K kar). K karon most hoztak olyan szabályt, hogy szaktárgyakból és az összes tárgyból is meg kell lennie a 3,5-nek a legtöbb szakon.

Amúgy azt tanácsolom, hogy ne a szakok könnyűsége alapján válassz, hanem érdeklődés alapján és hasznosság alapján, mert papírért szerintem nem éri meg tanulni, csak a hasznos tudásért. Illetve pénzügyileg lehet, hogy a papír is megéri, de sztem az élet nem egy projekt, aminek célfüggvénye a későbbi fizetések és az ahhoz szükséges ráfordítások(tandíj, tanulási idő, munkaidő stb..) jelenértékének maximalizálása.

2015. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
nem amiatt kérdeztem,,, munka mellett, levelezőn szeretném csinálni...kíváncsi voltam, hogy mennyi energiaráfordítás így elvégezni.már van egy műszaki végzettségem,,,,a gazdasági képzések nem hinném, hogy olyan kemények, mint a műszakik
2015. jan. 18. 18:46
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja az egészen más. persze így is függ a fenti háromtól. :D

Ha egy gm, kermark,vezszerv mester akkor sztem a legtöbb tárgyra elég vizsgaidőszakban tanulni (vezszerv tapasztalatom: egy éjszaka hármas.. no comment, többek között ezért is hagytam ott a g kart).

Ha egy psz, gazdelemző, ak, gazdinfó, +ezek mesterei, akkor viszont sok tantárgy igényli a folyamatos tanulást. De valszeg még ezek is könnyebbek, mint a BME keményebb szakjai.

2015. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

mesterre kellene menni, de egyik sem volt szimpi, pedig magasabb végzettséget ad és csak 2 év. én alap levelezőt néztem ki gazd.ment...a megmaradt állami képzéseimet majd babázás mellett műszaki msc-re szeretném felhasználni :D

az alap gazdmenről tudsz valamit? szivatás? vagy gazdinfo? :)

2015. jan. 18. 18:59
 5/30 anonim ***** válasza:
Az a vezszerv ott szaktárgy, amit mondtam. :D Sztem már az szivatás, hogy sok bullshit dolgot kell megtanulni. De az a két tárgy, amit én is hallgattam (verszerv, vállgazd) nevetségesen egyszerű volt, csak magolás, szóval sztem értelmetlen is.. azért olyat már láttam facebook csoportban, hogy a controllingen tavaly az évfolyam kétharmada elvérzett, szóval ott se ingyen adják a diplomát.. De ha a műszakid megvan, és a magolás sem teljesen idegen tőled, nem lehet nehézség. Amúgy milyen szakot végeztél?
2015. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
villamosmérnök :D matekból valószínűleg felmentést kapok :XD
2015. jan. 18. 19:06
 7/30 A kérdező kommentje:
középiskola óta emelt szintem űzöm a matekot.. :D középiskola 2. évfolyamon tanultam az integrálást, deriválást, stb... nehézségekbe a villanykaron ebből a tárgyból nem ütköztem...inkább a méréstechnika volt a mumus...baromi sok rajzot kellett fejből tudni...legalább 300-at...nah meg a programozás....hát... A többi azért elviselhető volt :)
2015. jan. 18. 19:09
 8/30 anonim ***** válasza:

Igen, a matek nem nagyon összehasonlítható :D Én is sokáig azt terveztem, de aztán rájöttem, hogy az elméleti fizikai érdeklődés +matektudás azért még bőven kevés oda. :)

Amúgy van ez az SPM emelt pénzügyi-matematikai képzés, ami sok pluszmunkával biztosít sok plusztudást... valszeg nem érdekel, de azért megemlítem, mert itt még van esély, hogy tudnának matekból új dolgokat mutatni pl. valszámból.

2015. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Az nem rossz. :) Középiskolában mindig azt hittem, hogy milyen magas szinten tanuljuk a matekot, mert elitiskola matekosztály.. Aztán itt egyetemen rájöttem, hogy ez Fazekas, Árpád stb. specmathoz képest nem is volt olyan jó. :D
2015. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
:D a valószínűségszámítás és a térgeometria a leggyűlöltebb dolog számomra :D ez a rész, amit sosem bírtam... :D szóval az biztos, hogy nem lesz :)
2015. jan. 18. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!