Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanács vagy ötlet egy 17 évesnek?

Tanács vagy ötlet egy 17 évesnek?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem és szerintem már tényleg el kellene gondolkodnom azon, hogy hogyan tovább a jövőre nézve.

Gondolkodom én eleget, keresgélek is lehetőségek után de nagyon elkeserítő az amiket látok/találok.

Tudom manapság az érettségi nem sok mindent ér... sőt! De azért mégis csak egyfajta előnyt kellene adnia azokkal szemben akiknek nincs, nemde?!

Elképzelésem sincs arról, hogy ITT Magyarországon minek érné meg elmenni dolgozni, egy olyan munkahelyet szeretnék (mint mindenki) ami biztos jövőt és anyagi forrást biztosít a számomra, és nem ilyen monoton munkavégzés hanem, olyan legyen amit mondjuk azt szívesen csinálnék 40 éven át, egyáltalán ITT létezik ilyen munka?!


Érdeklődési köreim + eddig fontolóra vett munkák :


Számítógépes zenélés (Fl Studio)

Fényképezés/videózás avagy videók szerkesztése, rendezése.

Informatika (ezen belül lehet akár a grafikus hiszen ehhez is van egy kis tapasztalatom + valamilyen érdekes és hasznos munka.)

- Futárként dolgozni valamelyik futárszolgálatnál.

- Kameraman dolog, de ez eléggé, nehezen megoldható...

- Pincér (Amerika)


4-3as tanuló vagyok és elképesztően kevés a szorgalmam, szóval jobb a képességem de nincs hozzá sok kedvem így itthoni tanulás nélkül vagyok 4-3as tanuló, persze ezen ha nagyon kellene tudnék változtatni.


Várom azok tanácsát akik hasonló helyzetben vannak/voltak csak már kitalálták mivel szeretnének foglalkozni, írjatok bármit a témán belül mert nekem tényleg elképzelésem sincs...


Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2015. jan. 20. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogyha nagyon a média érdekel, akkor azt ne itt Mo-n próbáld, mert az is tipikusan a kapcsolatokról szól.

Elkezdhetnél egy youtube csatornát hobbin szinten, hogy valóban megtapasztald, milyen is a videókészítés.


Szg zenélés = dj-re gondolsz? abból is akkor van esélyed, ha valóban befutsz, de akkor egy életre nem lesz pénzhiányod , az biztos


Pincért és a futár nem is nagyon értem... Azok a minimálbéres munkák, nem lehet rájuk jövőt alapozni.

2015. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat, másodszor érdekel a média dolog volt már Youtube csatornám, hobbi szinten az iskola számára már kis filmet is készítettem szóval igen... de az a baj Magyarországon ebből nem lehet megélni csak "kapcsolatokkal" ahogyan mondtad, vagy maximum szabadúszó ként.

A számítógépes zenélés alatt pedig nem a DJskedést kell érteni, mert arra bárki képes, 2 éve tanulgatom ezt az egészet és már több mint hobbim, elektronikus zene készítésével próbálkozom, electro house vagy progressive house. :D

A pincér szakmát pedig úgy kellene elképzelni, hogy van ismerősöm Amerikában aki egy menő étteremben dolgozik és tudna helyet biztosítani ott... elméletileg persze.

2015. jan. 20. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
tanuld azt ami érdekel, mellette tudsz futárként vagy pincérként is dolgozni akár diákmelóként vagy nyáron. Nehéz olyan szakmát mondani, ami Mo. -on biztos megélhetést jelent.
2015. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sidel ***** válasza:

Informatika az nem rossz lehetőség. Kereset van rá itthon és külföldön egyaránt, a fizetés se rossz. Azon belül viszont rengeteg ágazat van. Én leginkább szoftverfejlesztői állásokkal találkozok C++, Java nyelv, de körül kell nézni. Ehhez azért valami képzettség nem árt... ha van időd/pénzed/energiád, végezz egyetemet (mérnökinformatikus, programtervező informatikus és gazdaságinformatikus szakok vannak jelenleg informatika területen), vagy legalább valami OKJ-s tanfolyamot (az csak két év és olcsóbb is). Magadat is képezheted, hallottam már olyat, hogy egy állásra jelentkezett egy magát képző férfi, meg egy BME-n végzett és az előbbit vették végül fel, mert egyetem nélkül is jobban értett ahhoz, amit csinált.

Ha pincér, akkor nagyon ígéretesnek tűnnek nekem ezek az óceánjárókon betöltendő állások. Azt ígérik 5 év alatt 20 milliót hozhat össze az ember... Nem tudom mennyi igaz belőle, mindenesetre jól hangzik és ha pincérben is gondolkozol, akkor érdemes lehet megvizsgálni ezt a lehetőséget is.

2015. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!