Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri úgy elmenne...

Szerintetek megéri úgy elmennem germanisztikát tanulnom, hogy nincs német nyelvvizsgám csak tanulom, viszont fogékony vagyok a nyelvekre és érdekel is a nyelv, illetve az életemet is német földön képzelem el?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 22:33
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem, mert oda német emelt érettségi kell, ahhoz meg tudnod kell németül..
2015. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt, az is igaz, de én más miatt nem tanácsolom. Ez nem egy nyelvtanfolyam, itt téged nem arra fognak megtanítani, hogyan használd helyesen a nyelvet (bár nyilván vannak az elején "nyelvtani" órák). Itt tanulni fogsz német nyelvészetet, kultúrát, irodalmat. Ezeken már elvárnak egy alap nyelvtudást (erős középfok legalább), és nem fognak mindent külön elmagyarázni. Ha nem érted, így jártál. A másik: első év végén alapvizsgát kell tenned, amin egy stabil nyelvtudás nélkül (felsőfok-közeli) el fogsz vérezni.

Ettől függetlenül a te döntésed, de ha ennyire szereted a német nyelvet, szerintem tanulj vmi mást, mellette fejleszd a németed, járj ki anyanyelvi környezetbe, és később kimehetsz dolgozni is akár. De a germanisztikát egyáltalán nem javaslom.

2015. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga nem kell, de emelt érettségi
2016. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2016. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!