Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági vagy müszaki...

Közgazdasági vagy müszaki (továbbtanulás)?

Figyelt kérdés
2.-os gimnazista vagyok egy erős vidéki gimnáziumban. Pontosan nem tudom, hogy mit szeretnék tanulni/mivel szeretnék foglalkozni. Reál beállítottságú vagyok, matematikát, fizikát, történelmet is szeretem. Matekot már így is emelt szinten tanulom, ezért csak egy faktot vehetek fel és nem tudok dönteni ez a 2 irány és fakt (töri - fizika) közül. Ezt nehezíti az is, hogy családi, ismerősi körben senki nem dolgozik ilyen területeken, úgy érzem nincsen viszonyítási alapom. Szerintetek hogyan, mi alapján tudnék dönteni? Illetve kõtelező most döntenem, vagy később is ráér?

2015. jan. 23. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Egészen utolsó év februárjáig ráérsz eldönteni, most perpill február 15. a jelentkezési határidő.

A törit ilyen beállítottsággal felejtsd el szerintem, se műszaki se gazdasági területen nem vennéd hasznát ellenben a fizikával.

Amúgy egy jó műszaki jobban megéri szerintem mint egy gazdasági szak.

2015. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézest a helyesírási hibákért, telefonról írtam.
2015. jan. 23. 23:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hogy mikor kell döntened kérdezd meg sulidban. Nálunk 11.-től kezdődtek a faktok és 10. végén kellett dönteni. A matek fakt nagyon hasznos lesz, bárhova is mész, ha lehet folytasd minél nagyobb óraszámban. Ha fizikát választasz, az összes műszaki/IT szak nyitva áll majd előtted, így jó tudással kiváló alapokkal indulhatsz ezeken a képzéseken (Műegyetem pl). Törit én max gazdasági képzéseken tudom elképzelni, vagy tanárképzőn. Ezt neked kell eldöntened, viszont amit biztos, hogy jóval kevesebb matek/fizikás van mint töris, így jóval értékesebb lesz a tudásod.
2015. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én az egyetemre jelentkezés határidejét írtam (12. osztály, 2. félév), a faktra jelentkezést nem tudom, ha az érdekelt.
2015. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló beállítottságom volt és hasonló hátterem én a történelmet, illetve később a közgazdaságtani irányt választottam. Bár volt egy infó emeltem is csak úgy pluszban.
2015. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi lesz előreláthatólag az 5. érettségi tárgyad?

(5. voltam)

2015. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


5-ös: valószínűleg a fizika, legalábbis ha a műszaki mellett döntök, egyébként fogalmam sincs.


Egyébként eddig sokkal inkább a műszaki irányban gondolkodtam, mivel a tavalyi fizikát (mechanika) sokkal jobban szerettem, mint azt, amit eddig idén vettünk (elektrosztatika, mágnesesség), és ez egy kicsit elbizonytalanított. Szerintetek ez nagy baj, hogy bizonyos területek, témakörök sokkal jobban érdekelnek, mások pedig sokkal kevésbé? Egyébként úgy érzem, hogy a többi reál beállítottságú osztálytársaim nagy része is hasonlóan érez.


A faktra és egyetemre jelentkezés idejével tisztában voltam.

Valaki egyszer azt tanácsolta nekem, hogy ha most még tényleg nem tudok dönteni, menjek fizika faktra, mivel a törit úgy is tanulnom kell, úgy is viszonylag jól fogom tudni (törit azért említettem, mert ez a másik felvételi tárgy a közgazdasági karokra). a "később döntés" alatt azt értem, ha pl megfogadom ezt a tanácsot, viszont később a közgáz mellett döntök, akkor egy emelt matek közép törivel ( + viszonylag jó érettségi a kötelező tárgyakból és jó jegyek) be tudok-e jutni egy nevesebb egyetemre, pl. Corvinusra? Mert azt hallottam, hogy ott elég magas szokott lenni a ponthatár. (Van egy középfokú nyelvvizsgám, lehet addigra felsőfokú lesz, ami a plusz pontokat illeti).

2015. jan. 24. 00:15
 8/10 anonim ***** válasza:
A közgazd szakokra állami előre meghatározott 460- körüli ponthatár van. Szerintem Emelt matek és felsőfokú nyelvvizsga akkor az +90 pont a +100-ból. Ha mind a fizika mind a történelem jól megy akkor a döntést ráérsz a jelentkezéskor meghozni.
2015. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A történelem tudás csak a bejutáshoz jó közgazdasági területre (ilyen 80-90% feletti emelttel), ott nagyjából a hajadra kenheted (egy két szabvált kivéve). A matek fizika fakt nyitva hagyja a kérdést a két egyetem között, műszakira mindenképp kell az emelt fizika szerintem. Szóval törire csak akkor menj, ha nagyon érdekel, vagy ha biztos vagy benne, hogy közgazdaságira akarsz menni.
2015. jan. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Törit tényleg felejtsd el, semmire nem jó ha reálos vagy, minden perce csak időpazarlás lenne.


Ha nagyon érdekel a mechanika akkor irány a BME-re gépészmérnöknek, ha megcsinálod elég jól fogsz élni hátralévő életedben :)

2015. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!