Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai ügyintéző szakmába...

Logisztikai ügyintéző szakmában el lehet helyezkedni az alábbi végzettséggel?

Figyelt kérdés
Angol nyelvtudásom van, nyelvtanári diplomám. Semmilyen más üzleti végzettségem nincs. Felvehetnek logisztikai ügyintézőnek?
2015. jan. 24. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyelvtanári diploma? Arra a szakmára nem vágysz? Azzel elhelyezkedhetnél.


Logisztikai ügyintézőt az elmúlt 4 évben több százat képeztünk ki a munkahelyemen, nyelvtudással, miegymással. Egyiknek sincs munkája, illetve nem a szakmájában.

2015. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A munkaügyi kp.-tól kaptam levelet, hogy érkezett egy ilyen állásajánlat.

Ezért lepődtem meg, mert nincsen ilyesféle végzettségem.

Munkanélküli nyelvtanárként vagyok a nyilvántartásukban, ezért küldték a levelet.

Mit kell tudni ehhez a szakmához???

2015. jan. 24. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Veszélyes áruk kezelése, fuvarszervezés, árukezelés...stb tantárgyaik vannak.

Milyen nyelvből van diplomád? Az nem érdekelne?

2015. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Angol nyelvtanár vagyok.
2015. jan. 24. 23:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Üzleti angol kellhet? Mert azt nem tanultam.
2015. jan. 24. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Dehogy! OKJ-re? Érettségi a követelmény. Megtanítanak angolul is, alapfokon, de mondom, én olyan intézményben voltam 4 évig, ahol voltak ilyen OKj-s tanfolyamok, és én azt láttam és hallottam vissza a hallgatóktól, hogy semmi értelme. Nem a szakma miatt jártak, hanem mert támogatás járt rá.


Angol nyelvtanárként nem tudsz elhelyezkedni? Azért ezt furcsállom, én is az vagyok, és kb kéthavonta hívnak dolgozni - persze nem megyek, mert fix helyem van.

2015. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kisvárosban élek, itt minden iskolába csak ismerősöket vesznek fel, ill. a meghirdetett állások már rég be vannak töltve. Már több iskolában voltam állásinterjúm, de hiába.


Nyelviskolába meg külföldi tapasztalattal rendelkező nyelvtanárokat vesznek csak fel, viszont külföldre családi okok miatt nem mehetek, mellesleg nem is lenne miből.


Máshova nem vesznek fel, mert tanári diplomám van.

Hiába tudom a Present Perfect Continuous-t meg a Passive Voice-t szemléletesen elmagyarázni, a mai világban könyvelni kell tudni, meg a számvitelt, közgazdaságtant stb. 10 ujjas gépelést pláne nem tudok.

Nem azt tanultam, hanem angol és amerikai történelmet, regényt, költészetet, nyelvhasználatot, nyelvészetet, plusz a többi melléktantárgyat, filozófiától kezdve politológián át pszichológiáig, stb. Ezeket tudom, de ebből nem lehet megélni.

Ismerőseim meg nincsenek, ill. olyanok akik alkalmaznának.

2015. jan. 24. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom elkezdted-e már a képzést, de szerintem, ha megtanulsz németül is hozzá, akkor tuti helyed lenne, mint log. ügyintéző. De ma nézegettem pár álláshirdetést, és rengeteg olyan cég van, ahova keresik az erős angol vagy német nyelvismerettel rendelkező jelölteket.
2015. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Németből érettségim van, mellesleg a hobbim a nyelvtanulás.

Magát a logisztikai szakmát nem tudom, mit takar, mert nem tanultam és pénzem sincs kitanulni. A második diploma már nagyon sokba kerülne, és már van egy tanári diplomám, csak ismerősök nélkül nem tudok elhelyezkedni.

Összességében nem vonzanak a pénzügyi szakmák, a hideg kiráz ha rágondolok, hogy számokkal kellene dolgoznom.

2015. febr. 19. 23:55
 10/11 A kérdező kommentje:

Továbbá ahol lakom, nemigen keresnek logisztikai ügyintézőt, csak olyan hirdetéseket látok,amik pénzügyi vagy jogi végzettséget igényelnek, pl. közgazdász.

Kisvárosban nincsen annyi álláslehetőség mint a fővárosban. Fel/elköltözni meg családi okok miatt nem tudok.

2015. febr. 19. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!