Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2-es érettségivel felvennénk...

2-es érettségivel felvennénk Fősulira?

Figyelt kérdés

Debrecenbe néztem ki magamnak egy ifjúságsegítő, valamint egy kommunikáció és média [moderátor] szakot szeretnék megpróbálni. De szkeptikus vagyok, a felvi szerint, 301 pontszámom van. Tehát megfelelek a követelményeknek. Ami számomra hihetetlen, hisz sajnos nem figyeltem nagyon oda a középiskolai tanulmányaimra.


Az érettségin a következő százalékokat értem el:


Nyelvtan és Irodalom: 46%

Matek - felmentett

Történelem : 30%

Angol: 75%

Társadalomismeret : 76%

Földrajz: 34%


Gimnáziumi eredményeim pedig teljesen kettes, leszámítva 11 osztályban 3-mas voltam irodalomból, és 5-ös angolból.

12 osztályban pedig szintúgy kettes mindenből, angolból pedig 4-es.


A felvi szerint pedig 302 pontom van, és az általam írt szakokhoz 224 pont kell pl. Most érdemes jelentkezem, vagy sem? Tudom ezek gyatra jegyek, sajnos későn jöttem rá megkellet volna erőltetnem magam.



2015. jan. 25. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
FNA, azaz Felnőttképzés nappali rendszerben állami támogatással, amit szeretnék megjelölni.
2015. jan. 25. 18:02
 2/8 anonim ***** válasza:

A moderátorhoz bármelyik 2 érettségi tárgy eredménye számít, tehát a te esetedben az angol és a társadalomismeret, ami duplázással (75+76)*2=302 pont.

A ponthatárt előre nem tudhatod, ráadásul 2014 szeptemberében ez a moderátor szak nem is indult.

2015. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a kommunikátor szak?
2015. jan. 25. 18:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elindult, és ahhoz 224 pont kellett. A felvi.hu-n megtalálod egyébként, egyszerű kezelni és minden információ hivatalos.

Amúgy miért ezt a szakot erőlteted? Nem akarlak lebeszélni róla, mert ha van ismerősöd vagy van konkrét célod vele, akkor érhet valamit, de csak erre alapozni egy karriert szerintem hiba.

2015. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha elindult akkor már nem jelentkezhetek? Vagy mikor mehetek legközelebb? A moderátort adnám meg elsőnek, a kommunikátort pedig másodiknak. De amelyikre van lehetőségem arra megyek azonnal. Konkrét célom nincs vele, megmondom őszintén érdekel a téma nagyon, szeretnék valamit csinálni, és képezni magam, de nincsenek őrületesen nagy célkitűzéseim. Viszont valamit mindenképp szeretnék csinálni. De fölöslegesen nem akarom kifizetni a 9 ezret, meg kételkedem magam felől is. Hisz engem mindig is lenéztek a jegyeim miatt.
2015. jan. 25. 18:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elindut, akkor nem jelentkezhetsz... ezt komolyan kérdezed? Mert ha igen, akkor nem, inkább tényleg ne jelentkezz.
2015. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2015. szeptemberében induló képzésnek van feltüntetve a moderátor és a kommunikátor, a felvi.hu oldalon.
2015. jan. 25. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:
És az miben befolyásolja azt, hogy tavaly is indult? Vagy szerinted egy adott képzés az csak párévente van?
2015. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!