Mit tegyek ha egyetemre akarok menni, és ilyen helyzetben vagyok?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok.Gépi forgácsoló+CNC programozó,hegesztő szakmákkal a hátam mögött.Most szeptemberben kezdtem el a 2 éves nappali érettségi képzést.A félévim 4,8 lett,kis tanulással. ( A biológia és a testnevelés lett csak négyes)A kérdésem és a problémám komplex.Gépészmérnöki egyetemre vagy főiskolára szeretnék jelentkezni majd.


Ugyebár ilyen két éves képzésben nincs konkrét fizika tárgy,csak természetismeret.Így hogy kellene elfogadtatnom a természetismeret tárgyat a fizika helyett?


És mivel elég céltudatos vagyok,miből kezdjek el készülni magamtól,hogy könnyebb legyen az a bizonyos első gépész félév?Olyan megszállott vagyok,hogy magamtól nézegetem az emelt matekos dolgokat,mert az biztosan nem jöhet rosszul.


Meg se próbáljatok lebeszélni a gépészmérnöki képzésről,nyilván nem a BME-re akarom beadni a jelentkezésem,hanem valami könnyebb egyetemre.



2015. jan. 25. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Márpedig én még a BME-t is javaslom. Szerintem az ide beeső diákok többségének tized annyi elkötelezettsége és gyakorlati tapasztalata nincsen, mint neked. Tanulj amíg még megteheted és van rá motivációd.


A fizika érettségire szerintem beiratkozhatsz akkor is, ha nem tanulod éppen. Viszont nem lesz egyszerű menet. Javaslom lődd be a fizika középszintet, matek emeltet, és esetleg nyomj egy középfokú nyelvvizsgát. Gépésznek nem nehéz bekerülni, ott bennmaradni nehéz.

2015. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is simán mehetsz BME-re, ha úgy érzed, hogy bírnád.

A Felvi.hu-nak írj e-mailt a természetismeret jeggyel kapcsolatban. Ők tutira tudják a választ erre.

Szerintem a matekra meg a fizikára kell ráfeküdnöd.

2015. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is a BME-t ajanlom, megpedig azert, mert ha onnan valaki kibukik, az 90%-ban az elkotelezettseg hianya miatt van, ez pedig benned nagysagrendekkel nagyobb lathatoan, mint az ide jarok tobbsegenel. Plusz mar van nem keves szakmai tudasod is. Azt mondom, kicsit fekudj ra a matekra, es ide add be a jelentkezesedet, szerintem te tenyleg nem fogod megbanni.
2015. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Majd látjuk.Nem tudom mennyi érdemleges tudást és magabiztosságot tudok magamba szívni a felvételi jelentkezés beadásáig :D
2015. jan. 27. 16:00
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából egy GAMF Duálisra gondoltam. (Nagyon megkönnyíteném a szüleim életét.Nővérem BTK-s,és még nem is igazán az a nagyon jó tanuló,így nem kap valami sok ösztöndíjat,de nagyon szívja el itthonról a pénzt)


A Miskolci egyetem is nagyon szimpatikus,igaz nagyon messze van.

BME számomra igazából egy álom.Gyerekkoromban egyszer sikerült eljutnom oda,mint kis falusi sz*r.Egy országos történelem(?) verseny dőntőjében,melyben sikerült elvinnem a második helyet. :)

2015. jan. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!