Első szakma ingyenesen?

Figyelt kérdés

Nincs még okj-s bizonyítványom mert ott hagytam a sulit. Jelenleg dolgozom. Szeretném letenni a szakács tanfolyamot lehetőleg levelező tanfolyamot okj-s képzésen. Úgy tudom hogy az első szakma ingyenes. De hol? Milyen iskolákban? Hogy vehetem igénybe? Keszthelyen lakom. Szeretnék normális válaszokat kapni és nem azt hallgatni hogy miért hagytam ott. Mert megvolt az oka!

23 F



2015. jan. 27. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel már elmúltál 21, nappali képzésen nem csinálhatsz ingyen szakmát. Csak estin tudod elvégezni. Keress akár neten olyan helyeket ahol szakács okj-t indítanak és van esti képzésük.
2015. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen tudom és azért írtam hogy a levelező tanfolyamon és hogy hogyan kapom meg azt hogy ingyenesen tudom letenni az első szakmát?
2015. jan. 27. 19:31
 3/5 anonim válasza:

Ha ingyenes képzést szeretnél, akkor mindenképpen iskolarendszerű képzést keress. Bár ez is iskolától függ, mert vannak olyan OKJ-s intézmények is, ahol az iskolarendszerű képzésnek is van egy díja, pl. 60-80 ezer Ft félévente. És ezek általában 2 évesek, de a szakács OKJ-ról sokat nem tudok, nem is biztos, hogy ezt indítják iskolarendszerű képzésben.

Én is épp keresgélek az iskolák kínálatai között, láttam pár suliban, hogy van szakács képzés, de az mind iskolarendszeren kívüli tanfolyam volt, vagyis fizetős, kb. 200-250 ezer.

2015. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző írta. Én most fog beíratkozni 22 éves vagyok most februárban okj képzésre, nekem sincs még okjm. Csak azok a szakmák ingyenesk amelyik iskolarendszerű és az állam finanszírozza. De ilyen ügyintéző meg a fa..om tudja milyen szakmák ezek elhelyezkedni velük nulla az esély rá. Tanfolyam iskolarendzseren kívűli magadnak fiezeted,, Keszthelyen itt van: [link]
2015. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Végre értelmes válaszokat kaptam. Szép napot. Az utolsónak pedig jó tanulást :)
2015. jan. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!