Milyen egyetemet tudtok ajánlani, ha a beteg gyerekekkel illetve az emberekkel való foglalkozás érdekel?

Figyelt kérdés
a beteg gyerek alatt pl azt értem,hogy diszlexia stb :)
2015. jan. 27. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A diszlexia nem betegség.


Döntsd el, pontosan milyen gyerekeknek segítenél, úgy könnyebb tanácsot adni.

2015. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az,de én ennek a segitségét szeretném tanulni. Különösebben nem tudom mivel.. Csak azt hogy ilyen témában.
2015. jan. 27. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor az leginkább a fejlesztőpedagógus. Ehhez először kell egy pedagógusi diploma, majd el kell végezni a fejlesztő-pedagógusi továbbképzést. Már ha iskolában dolgoznál ilyen gyerekekkel.


Egyébként külön foglalkozhat ilyen gyerekekkel pszichológus is, bár nálnuk szerintem ez ritkább.


Esetleg ha bevállalós vagy, ott a gyógypedagógia szak, ahol elvégezhetsz megfelelő szakirányt.

2015. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a gyógypedagógiát javaslom.
2015. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg gyógytornász is lehetsz.
2015. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a válaszokat! :) S még megtudnátok nekem mondani,hogy a gyógypedagógia bővebben miből áll? :)
2015. jan. 28. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógus sajátos nevelési ígényű gyerekekkel, fejlesztésűkkel, oktatásukkal foglalkozik. Ide tartoznak siketek, vakok, értelmi fogyatékosok, autisták, attól függően, milyen szakkrányt végzel (az hiszem, kettőt kell), de azt hiszem, van tanulásban akadályozottak felé is szakirány. De egyébként a diszlexia és egyéb tanulási zavar még nem jelentk, hogy a gyerek sajátos nevelési igényű.
2015. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!