Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fél év után ugyanazon a...

Fél év után ugyanazon a főiskolán lehet szakot váltani?

Figyelt kérdés

Nem tetszik a szak, és szeretnék átmenni ugyanabban az intézményben egy másikra. Azt hallottam, hogy nem lehet, csak újra kezdeni az egész évet, amit én nem akarok.

Most nem tudom, hogy itt mik a lehetőségek, mit lehet tenni.


Köszönöm a segítségeket.



2015. jan. 28. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt egyenesen és személyesen a tanulmányi osztálytól kérdezd meg, de én is úgy tudom, nem lehet váltani, csak újrafelvételizni. Ha vannak a másik szakkal közös kurzusok, hasonlóságok, akkor újrafelvételi után az új szakon tárgyelismertetéssel próbálkozhatsz, hogy néhány kurzust ne kelljen megismételned.
2015. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vannak közös szakok velük.

Akkor újra kellene kezdenem az egész évet?

2015. jan. 28. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik csoporttársam is ezt csinálta és most már csak az évfolyamtársam. Szóval lehet, bár intézmény függő. Nálunk csak költségtérítésesek válthatnak szakot. :D
2015. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez nekem bukta!

Így jártam.


Köszönöm a segítséget. :)

2015. jan. 28. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy szakváltás. Ezt a tanulmányi osztályon (egész pontosan, a tanulmányi bizottságtól) kell kérvényezni. Abban az intézményben, ahonnan nekem vannak tapasztalataim, 2 félév teljesítése után lehetett szakváltást kérni, utána a befogadó szak szakvezetője nyilatkozott, hogy javasolja-e a szakváltást, ha igen, akkor hányadik évfolyamra vehető át a hallgató, illetve benne volt a pakliban az is, hogy fizetősre kerül át a szakváltást kérvényező hallgató.


-falcon-

2015. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!