Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE Gazdaság- és pénzügy-matem...

BCE Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés VAGY ELTE Alkalmazott Közgazdaságtan alapszak?

Figyelt kérdés
Melyik alapszak ad több/jobb alaptudást egy külföldi MBA/Msc diplomához? + még azt hallottam, hogy az ELTEcon brutálisan elméleti szak és rengeteget kell magolni, ellenben a Gazdelemzővel ahol inkább a gyakorlat dominál (gondolom ezért Bsc és nem BA). Még annyit, hogy melyik egyetemen jobb a nyelvoktatás? 1 éve néztem ki magamnak az adott szakokat, de a mai napig nem sikerült eldöntenem, hogy melyik legyen...SEGÍTSETEK!! :D Magamról annyit, hogy elemzőként szeretnék elhelyezkedni és ezt a két szakot találtam hozzá "jó ugródeszkának". Legyetek szívesek tanácsokat/tapasztalatokat írni nekem!

2015. jan. 31. 02:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkét szaknak nagyon jó híre van, én az ELTEconra járok, így inkább csak arról tudok írni.

Most végeztem az első félévvel, egyetlen egyszer sem kellett magolnom, de szerintem a csoporttársaimnak sem. Az, hogy a szak elméleti, annyit jelent, hogy nem az olyan gyakorlati dolgokról tanulunk, mint pl. a menedzsment vagy a marketing. Épp az teszi elméletté, hogy sokkal több a matek, mint egyéb közgazdaságtani képzéseken, mert csak ilyen eszköztárral lehetséges a gazdaságelemzés.

A napokban beszélgettem valakivel, aki a Corvinuson gazdaságelemzésen van, náluk jobban el tudom képzelni a "magolást", ők szóbeliznek is a matekos tárgyakból, nem úgy, mint mi. Az ELTEconon hetente elkészítendő házikból és írásbelikből jön össze a féléves jegyed, ez szinte minden tárgyra jellemző, első félévben csak kettő szóbeli vizsgánk volt.

A nyelvoktatásról nem tudok beszélni, én nem veszek részt benne, de nem hiszem, hogy minőségi különbség van a két egyetem között ilyen téren. Nyelvet bárhol lehet tanulni, ez ne legyen szempont.

Egy éve ilyenkor én sem igazán tudtam dönteni a két szak között, aztán elmentem az ELTEconos nyílt napra, és teljesen meggyőzött. Nagyon megszerettem a szakot, semmiféleképpen sem döntenék máshogy, ha most kellene választanom.

Külföldi master előtt tökéletes választás, a szak Youtube csatornájára a napokban került ki pár videó, ahol már végzettek is beszélnek tapasztalataikról, közülök sokan kinn folytatták.

Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan írj privátot, tavaly nekem is sokat segített, hogy beszélhettem a már a szakon tanuló hallgatókkal.

2015. febr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Olyan kérdésem lenne még, hogy melyik kollégiumba érdemes jelentkezni (ami viszonylag közel van az ELTE-hez és jó is), mert a Corvinusnál az első évben csak a Tarkaréti van. + mennyire számít az, hogy nem közgazdasági középiskolába jártam? Sokat kell pótolni?
2015. febr. 2. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Közgáz szakközép nélkül felvesznek egyáltalán ezekre a szakokra?
2015. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Én soha nem tanultam közgázt, és nagyon-nagyon jól teljesítettem az első félévet. Az évfolyamunkról csak két olyan emberről tudok, akik tanultak gimiben (de ők is csak fakultáción, nem pedig külön tagozaton) valamennyit, de ők sem indultak előnnyel, mert az alapoktól kezdtünk.

ELTEconon csak szakkollégistákat ismerek, az én csoportomból viszont senki sem kolis. TáTK-s ismerőseim viszont vannak a KCSSK-ban, az elég jó koli, és tudtommal az van a legközelebb a lágymányosi kampuszhoz.

2015. febr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszön a válaszokat.

Végül első helyre raktam az ELTECON-t és másodikra a Gazdaságelemzést.

2015. febr. 3. 21:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm*
2015. febr. 5. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!