Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE magyar szak? Mennyire...

ELTE magyar szak? Mennyire nehéz? Megéri ezt, illetve itt tanulni?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, és rájöttem, hogy a magyar szak az, ami passzol hozzám. Nagyon szeretem, és többen is mondták, hogy van hozzá érzékem, szóval érdemes lenne megpróbálni. Szeretném is, csak az a baj, hogy a nyílt napot sikeresen lekéstem. Szeretnék tudni hallgatóktól, ide készülőktől infókat, kissé tájékozatlan vagyok sajnos. Köszönöm!! :)

2015. febr. 1. 13:58
 1/3 amadelászló válasza:
100%

A szak alapvetően többről szól annál, hogy leülünk verseket olvasgatni, és merengünk, milyen szépek (sajnos van akitől még ez sem telik). Sok az elmélet – nem az olyan, hogy hol-mikor született Petőfi, hanem a rendes (elméleti szövegek olvasása stb). Ugyanannyi a nyelvészet, mint az irodalom. Ha azt szeretnéd, hogy tényleg érjen valamit a diplomád (álljon mögötte tudás, esetleg kutatóként stb. el tudj helyezkedni), akkor nem elég kettesekkel végigbukdácsolni, és az alap órák mellett utána kell járnod a tanulásnak. Sajnos sokan jönnek, akiktől megkérdezed, miért jöttek ide és a válasz kb. annyi hogy „semmi ötletem nem volt, de nagyon szeretem Adyt”. Na ők kettesekkel végigbukdácsolják, nyavalyognak, hogy nehéz és sokat kell olvasni, és nekik tényleg a diploma mellé semmi tudásuk nem lesz és kimeríthetetlen táptalajul szolgálnak a sztereotípiáknak.


A másik oldalról viszont, ha komolyan veszed a dolgot, akkor nagyon jó. Az oktatók az ország bölcsészkarai közül itt a legszínvonalasabbak, széles a paletta, amiről válogatni lehet minor/mester téren, és ha látják rajtad, hogy érdemes, tényleg fordítanak rád külön is időt/energiát.


Ez pedig még bőven nem pályaválasztás. Innen még nagyon sok minden lehetsz, és az alapdiplomával (BA) tényleg nem sokat fogsz érni. Az orvos se ér semmit, amíg nem specializálódik :)


A van érzéked hozzá dologról pedig: itt nagyon kevésszer fogsz a gimnáziumihoz hasonló módszerekkel találkozni. Ezen a szinten már nem arról szól a dolog, hogy akkor ez itt most szinesztézia vagy metafora. Pár félév tisztességes elvégzése után már csak nevetni fogsz azon, amiket érettségire most tanulsz. Nem elijeszteni akarlak, de sokan nem számítanak arra az elméleti színvonalra, ami aztán meglepetésképp éri őket (tehát pl. dolgozatnál nem a textust elemezve kéne rizsázni, hanem kurrens szakirodalmakra támaszkodni és hivatkozni). Amennyiben továbbra is érzed hozzá a kedvet (nem akartalak elrettenteni, ne érts félre), csak ajánlani tudom :)

2015. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én elvégeztem, és utána az egyik mesterszakot is. Csak egyet tudok tanácsolni: CSAK akkor menj oda, de csakis akkor, ha tanár vagy kutató szeretnél lenni (bár az utóbbiról nagyon lebeszélnélek). Ha nem ilyen területen tervezed a jövődet, akkor találj ki valami mást szerintem. Vagy ha nagyon ragaszkodsz hozzá, egyetem alatt gyakornokoskodj minél több helyen, szerezz annyi munkatapasztalatot, amennyit csak tudsz, csak úgy lesz esélyed munkát találni.
2015. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel értek egyet. Egyébként pl. kiadóban el lehet vele helyezkedni.
2015. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!