Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova kéne mennem továbbtanulni...

Hova kéne mennem továbbtanulni, ha szeretem megfigyelni az embereket?

Figyelt kérdés
Szeretek sokszor csak ülni és órákon keresztül figyelni az emberek viselkedését. Ha tudnám, hogy hogyan kéne elemezni a viselkedésüket, akkor még izgalmasabb lenne, ezt nagyon szívesen megtanulnám. Tudtok ilyesmivel kapcsolatos munkát? Ha lehet, akkor a bűnügyekhez kapcsolódót, ugyanis nagyon szeretnék ilyesmi téren elhelyezkedni, csak nem tudom milyen munkák vannak ehhez kapcsolódóan. Ha a munka megvan akkor már nagyjából ki tudom deríteni, hogy hogyan tudok eljutni odáig. Örülnék, ha személyes tapasztalatokat is írnátok le :)

2015. febr. 3. 18:44
 1/3 anonim válasza:
Pszihológus,magánnyomozó, nyomozó, titkos ügynök ... Na jó ez már agyon ilyen extra
2015. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha humánetológiával (emberi viselkedéstannal) akarsz foglalkozni, akkor ELTE TTK biológus szak és etológia tanszék (ott kellene szakdolgoznod). Ez áll legközelebb ahhoz, hogy megfigyeljük a viselkedést és elemezzük azt. Itt tudod megtanulni ennek a módszertanát.


A másik lehetőség, az ELTE BTK pszichológus szak, de ott nem a megfigyelésből indulnak ki.


Persze egyik sem olyan ahol csak humánetológiát kell tanulnod, hanem sok minden mást is.


Ami a bűnügyeket illeti az a kriminalisztika lenne, de tudományos etológiai szinten ma nem képeznek ilyet Magyarországon. A NKE rendőrtiszti karán létezik bűnügyi igazgatási szak és azon bűnügyi hírszerzői és bűnügyi nyomozói szak, de abban szerintem csalódnál, mert nem tudományos képzésről hanem alapszintű bürokrataképzőről van szó.

2015. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy nem csak az Eltén vannak ilyen szakok, nehogy azt hidd.
2015. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!