Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az érettségi?...

Mennyire nehéz az érettségi? Szerintetek van esélyem? Egyáltalán össze lehet szedni 430 pontot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A válaszokat előre is köszönöm.

Most megtetszett egy szak és arra (állami ösztöndíjas) pontszám 430.

Most 10.-es vagyok,olyan 4-es tanuló.



2015. febr. 3. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 450-460 pont körül kell, nem lehetetlen, de nem is könnyű.
2015. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem lehetne összeszedni ennyit, nem ennyi volna a ponthatár..,
2015. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
500 a max pont. kettő darab 85%-os emelt érettségivel amik beszámítanak és duplázással 440 pontod van
2015. febr. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért ennyire magasak a ponthatárak (több 460 vagy afölött), hogy minél kevesebben érjék el, ergo minél többen menjenek önköltséges formában ugyanarra a szakra:) Ha összeszeded magad és két tárgyra összpontosítasz és mindkettőből emeltezel, lehetőleg ahogy írták 80-90%-ra, elérheted. Én sajnos csak egyből emeltezek, így lehet hogy a 400 pontom se lesz meg.
2015. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatárt a jelentkezők pontszámaiból határozzák meg. Ezért érdemes már decemberben tájékozódni a keretszámokról, előző évek statisztikáiból. Ha kitűzöd még most a célod, és teszel érte akkor meg lehet csinálni a 430-at :) Még nincs késő, de az évvégi már számít, fontos odafigyelni rá :) Én ugyanígy voltam, de sikerült, úgyhogy remélem neked is fog! Sok sikert! :)
2015. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az évvége 11. és 12.-ben számít, illetve a választott tárgynak az utolsó két tanult évvégi jegye (nálam ez az infó, és mivel 9.-től 11.-ig tanultam, a 10. és 11. évvégét viszem).
2015. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy össze lehet szedni, nekem is több lett 430-nál.
2015. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat..csak azért érdekel mert ebben az ügyben még nem vagyok túl tájékozott és ez ellen szeretnék tenni. Továbra is várom a válaszokat és előre is szeretném megköszönni.
2015. febr. 6. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!