Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tapasztalatokat tudtok...

Milyen tapasztalatokat tudtok a tolmács szakmával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most állok továbbtanulás előtt, azt tervezem, hogy tolmácsnak tanulok. Kíváncsi lennék bármiféle tanácsra, tapasztalatra, ismeretre.

Előre is köszönöm.



2015. febr. 4. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítóként egy rakás tolmácsot ismerek, és egybehangzó véleményük szerint egyre szarabbul fizetik őket, de legalább a meló jó stresszes. A helyedben inkább programozónak tanulnék.
2015. febr. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet általános tanácsokat adni, mert minden attól függ, hogy milyen myelven és hol szeretnél tolmácskodni.

Minél kevesebben beszélnek egy nyelvet egy adott országban, annál keresettebbek azok, akik beszélik, feltéve, hogy igény is van rá.

Az sem mindegy, hogy egy adott szakmában vagy általánosan akarsz interpretálni. Hogy el tudsz-e helyezkedni valahol, vagy szabadúszó akarsz-e lenni. Hogy Magyarországon, vagy a tanult nyelvet beszélő ordzágokban szeretnél-e dolgozni.

Ha mindezt világosan eldöntötted, akkor keresgélhetsz, hogy érdemes-e nekiállni.

2015. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek valakit, aki a BME konferenciatolmácsival igencsak jól keres (francia). Azt tanuld, amit szeretnél, ne azt amit sztárolnak. Nem minfenkinek való az, hogy programozó legyen vagy orvos, a világ nem îgy mûködik. Hozzádobhatsz a nyelvszakhoz egy teljesen más szakot is és együtt végezheted, növelve a munkaerôpiaci esélyed. Ez is opció.
2015. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mitől stresszes nagyon ez a szakma?

Angol kéttan nyelvű középsuliba jártam, a második nyelvem pedig a spanyol, ezért úgy gondoltam h megpróbálnám az egyetemen romanisztika szakon a spanyolt, hogy azt is felfejlesszem, majd mesteren angol spanyol tolmácsnak mennék. Szerintetek ez így jó ötlet?

2015. febr. 4. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó az ötlet
2017. szept. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!