Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek tovább?...

Milyen szakra menjek tovább? Ötletek? A többi lent.

Figyelt kérdés

Érdeklődés: politika, gazdaság, orosz nyelv.


Ezek a dolgok érdekelnek, de nem tudom, hogy milyen szakra kellene tovább mennem, amiben mind a három benne van és amivel tudnék is érvényesülni. Minden ötlet érdekel.


Köszönöm!



2015. febr. 5. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szlavisztika, politológia, Közgáz. A nyelv minde esetre nagyon fontos, mert 1 angol közép/felsőfokúval rendelkező közgazdászból meg kommunikáció szakosból Dunát lehet rekeszteni. (tudom 2 nyelvvizsga kell közgazdászoknak, de sokan nem jól beszélik a 2. nyelvet).
2015. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyszerre nem csinálhatom mind a hármat, ezért nem tudom, hogy mi lenne az a szak, amiben mind a három valamilyen szinten meglenne.

Talán politológia, azután mesteren valami gazdasági irány, mellette meg felsőfokuznék oroszból, de nem tudom, hogy politológiát mennyire lehet vegyíteni gazdasággal.

2015. febr. 5. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp valami gazdasági szakra menj
2015. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

társadalmi tanulmányok...

Abban van kommunikáció, politológia, kis közgáz, szociológia... utána egy jó kis egészsgépolitika mesterszak.

2015. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szlavisztika, ott ha jól tudom 2 szláv nyelvet kell tanulni. Aztán másoddiplomán bármi. Az a helyzet, hogy hiába tanulsz bármilyen jó szakon, ha egy nagyon jó álláshoz kell a nyelv, ami nincs, azt fogják felvenni, aki beszéli a nyelvet, a többibe meg beletanul, vagy elmegy másoddiplomára munka mellett.Fordítva viszont nem működik, hogy kell a nyelv és majd 3 év múlva tud megszólalni az egyén a munkahelyen adott idegen nyelven, de amúgy marha jó szakember és szuper diplomája van. Ha nagyon elhivatott vagy a nyelv iránt, hogy magánban is megcsinálod a felsőfokot, akkor menj mondjuk Közgázra. De sajnos mindenhol annyira nyomják a szaktantárgyakat, hogy örül az ember ha él egy matek-közgáz-stat szemeszter után. A nyelv a legutolsó helyre szorul, mint, ahogy a legtöbb helyen a magyar oktatásban ált. iskola 6 éves kortól.
2015. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsónak különösen, mert egy teljesen más nézőpontot adott, amiben nagyon is van ráció. Ezen el is gondolkodom. Szlavisztikán nagyon jól megtanulnék oroszul az tény, azután meg egy gazdasági szakot elvégeznék, egész piacképesnek tűnik, mellette meg már meg van az angol felsőfok... Úgy érzem ebben van potenciál.
2015. febr. 5. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!