Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki javasolna valamit?...

Valaki javasolna valamit? Továbbtanulással kapcsolatos. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok és nem igazán tudok dönteni. Vagyis inkább nem tudom, helyes döntést hoznék-e.


Az a helyzet, hogy jogra szerettem volna menni,de nem lesz elég pontom,(önköltséges formában pedig nem engedhetjük meg magunknak) ezért másfelé nézelődtem. Elkezdtem érdeklődni a politológia iránt, tetszik is a szak és a tantárgyak is közel állnak hozzám. Mivel 3 éves az alapképzés, úgy gondoltam elvégeznék utána egy mesterszakot is. Itt a nemzetközi tanulmányokra gondoltam.

A baj csak az, hogy eléggé bizonytalan vagyok, mert nem tudom, megérné-e elvégezni, vagy el tudnék-e helyezkedni vele.


Tovább gondolkodtam, és rájöttem, hogy érdekelne az egészségügyi szféra is (annyira nem, hogy orvos legyek). Viszont újabb probléma, hogy nem biológia lesz a választott tárgyam. Erre azt találtam ki, hogy elkezdenék egy felsőfokú szakképzést, ezalatt leérettségiznék bioszból, majd ugyanezen a szakon elkezdeném az alapképzést. Maga a szak ebben az esetben az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus lenne.



A kérdésem, ill. amiben szeretném a segítségeteket kérni, hogy megéri-e elvégezni a fenti szakok valamelyikét.

Melyiket miért(nem)?


Előre is köszönöm!


2015. febr. 5. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerősöm is az analitikusira akart menni, és nem volt biosz érettségije, felvették volna, csak nem azt jelölte első helyre. Informatikával ment, azt számították be a biosz helyett.


Egyébként ez a szak is, és a politológia is érdekes lehet, azt válaszd, amelyik tényleg érdekel.

2015. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a baj, hogy nekem földrajz lesz a választott tárgy, és azt nem fogadják el.

2015. febr. 5. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!