Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom hova jelentkezzek. (? )

Figyelt kérdés

Én voltam azon kevesek között az egyik az osztályban, akik már 9.-ben tudták, hogy hova fognak jelentkezni. Akkor anglisztikára szerettem volna menni. Majd elvetettem ezt az ötletet, és évekig tanár szerettem volna lenni.

Miután felvettem a biológia fakot, (mellette alapból angolt emelten tanulom) így elhatároztam, hogy pszichológiára fogok menni. De rá kellett jönnöm, hogy oda az életbe nem jutnék be, így angol-biosz tanárban kezdtem el gondolkodni. Majd rátaláltam a képalkotó diagnosztikai analitikus szakra, amit nagyon magaménak éreztem, de már ezt sem tartom jó ötletnek.

Lényegében a fent említettek közül egyiket sem akarom, egyrészt a fizetés miatt, másrészt meg vagyok ijedve tőlük.

Angolból emeltezem, bioszból közép. Jeles tanuló vagyok, csak a matek és a töri 4es.

Gondolkodtam a jogi pályán is, de a történelmet nagyon nem tudom tanulni, ha nem érdekes. A gazdasági pályák a matek miatt nem lennének jók.

Meg persze nehéz is úgy szakot választani, hogy tudom, hogy nem fogom megkapni érte azt a fizetést ebben az országban, amit valóban megérdemelnék... Teljesen reménytelen a helyzet.

Kitöltöttem már többféle önismereti meg pályaválasztási tesztet, andragógia, pszichológia, papi tanulmányok, tanácsadó ami nekem kijött, de ugye ezekkel főleg az a probléma, hogy egyrészt a pszicho magas pontos, az andragógiával nem tudok elhelyezkedni, pap meg nem szeretnék lenni.


Azért azzal tisztában vagyok, hogy sok segítséget itt nem kaphatok, meg nekem kell tudni mi a jó, de remélem tudtok szolgálni számomra néhány segítő tanáccsal :( És előre is köszi minden választ :)



2015. febr. 6. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Először is, a jogon jóval magasabb a ponthatár mint a pszichológián. Egyébként ha érdekel az angol és a biológia, akkor én is a pszichológiát ajánlanám, egy jó angol emelttel és középszintű érettségikkel biztosan jó pontot lehet elérni. Tavaly a pszichológia ponthatára 421-től kezdődött, idén nyilván a jelentkezőktől függ, hogyan alakul. Én a helyedben elsősorban nem a fizetésre gondolnék, hanem arra, ami tetszik. Én mindig afelé próbáltam menni az életben, amit élveznék, amit szeretnék, így kötöttem ki én is pszichológián, és nagyon szeretem, úgy érzem, helyes döntést hoztam. Gondold át, hogy mi az, ami a legjobban vonz a felsorolt szakok közül, és miért. Tedd most félre a fizetést, a ponthatárokat. Reálisan gondolkodj, tudod, hogy milyen teljesítményt tudsz nyújtani, és esetleg azt is sejtheted, mit tudsz magadból kihozni. Ezek alapján próbáld meg átgondolni a felsorolt szakokat. Egyedül a pszichológiáról tudok neked mesélni, mert jómagam is azt tanulom. Sok sikert! :)

2015. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit parázol a töritôl meg a matektól, hisz írod hogy 4-es vagy belôle. Én 2-es matekkal kerültem közgázra és le is diplomáztam.
2015. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, nekem a pszichológia egy hatalmas álmom volt, de nagyon elvesztettem a hitem az egészben, mert akárhogy számolom a pontjaimat (a képességeim szerint nézve) sehogy nem jön ki, pedig Debrecenben a legalacsonyabb ugye és én pont oda tervezek menni. Szerintem be fogom írni.

A fizetés része csak azért fontos szempont, mert tekintve az ország anyagi helyzetét és azt, hogy egyre több a szegény, nagyon félek attól, hogy én is szegény leszek, nem lesz meg a megfelelő egzisztenciám, illetve alapból diákhitelt is muszáj lesz majd felvennem, így még rémisztőbb a dolog. :(

Köszönöm a válaszod, nagyon sokat segítettél :)

2015. febr. 6. 20:57
 4/5 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy 4es vagyok belőle, de gimnáziumban, nem egyetemen.

Hm, azt mondod nem kellene félnem tőle?

2015. febr. 6. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút humános vagy, ez alapján amit leírtál. Ne a fizetés legyen a mérvadó, ha ezt nézed sosem találsz semmilyen szakot sem mert egyiket sem fizetik meg, sajnos ilyen országban élünk. Van közgazdász ismerősöm 2 éve munkanélküli vele, azért végezte el mert azt keresik és sokat fizet... És most még örül is, hogy nem kap munkát vele mert nem is szereti. Hidd el, hogy nem jó úgy dolgozni, hogy úgy mész be reggel, hogy lenne már vége a napnak. Inkább dolgozz kevesebbért de szeresd amit csinálsz majd ha elkezdesz dolgozni bármit is akkor ezt biztosan te is észre fogod venni, most pedig butaságnak hangzik, mert nagyon sokan mondják ezt itt gyakorin is, de így van. Mindenképp próbáld meg a pszichológiát ha érdekel. Számold ki a pontjaidat, hogy meglenne-e egyáltalán. Feküdj rá nagyon az érettségire, semmi sincs még veszve! :)
2015. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!