Maradjak az ugyved mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meg csak 15 eves vagyok, nem igazan tudom hogyan szeretnek tovabbtanulni. Van egy elkepzelesem: ugyved. Sokat gondolkozom mindig hogy mi legyek, igy 10. osztalyba foleg. Azonban barmin gondolkozok, mindig odajutok, hogy ugyved. Most, hogy lattam Robert Downey Jr. altal alakitott uugyvedet a "Biro" cimu filmben, meg inkabb. Felreertes ne essek nem az oltony, napszemuveg, nagyvaros az ami inspiral. Fokent az ahogyan megtargyalta a dolgokat, stb. A lenyeg. Imadok beszelni. Imadok dolgokat megvitatni. Nemtudok az ugyveden kivul mas szakmat elkepzelni magamnak. Barati ervelesek soran is mindig rengeteget beszelek, amugy is szeretem ha egy ervelesnel nem szakitanak felbe, enyem a szo. Ugyhogy fellehet keszulni..meg konyebb ervelni. Barataim ilyen teren ertelmesnek tartanak, ha szakitanak a baratnojukkel entuti hogy probalok nekik segiteni ugy hogy oldalas erveleseket irok a lanynak, aki vegul visszamegy a baratomhoz. Volt ilyenre pelda. Sikertelen is volt, de ki latott mar 100%-os ugyvedet?! Azonban vavannak felelmeim is. Alapjararon nehezen tanulok, nem szoktam sokat tanulni, tori, irodalom, nyelv igyis mindig megvan 4esre 5osre, a tori erdekel is melle. Viszont jogi egyetemen rengeteget kell tanulni. Szabadidom lesz egyaltalan? Maga a jog erdekel, azzal nincs. A jogokat szorol szora kell tudni? Gondolom az a jo ugyved, aki tudja mindet, mert ot nem erheti meglepetes. Valaki adna tanacsot es/vagy megvalaszolna a kerdeseimet?

Elore is koszonom !



2015. febr. 6. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól fog az agyad, akkor az jó, de ez pont az a szakma, ahol tudni kell seggelni. Le kell ülni és megtanulni. És nyilván nem a saját szavaiddal várják el, hogy tudd, mert az nem lenne objektív.
2015. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tomala ***** válasza:

Az ügyvédi hivatás összehasonlíthatatlanul más, mint a filmeken. "Imadok beszelni. Imadok dolgokat megvitatni. " Ez szép, csak ez a munka 10%-át teszi ki. 99-et meg az, hogy az ügyvéd jogszabályokat olvas, tudományos magyarázatokat kutat, és beadványokat, szerződéseket ír.

A bíróságot se úgy képzeld el, mint filmben. Az eljárás végi perbeszédet leszámítva nem nagyon van lehetőséged hosszan megnyilvánulni, addig vagy írásba kommunikálsz a bírósággal, vagy kérdezz-felelek szinten.

Az egyetem meg még inkább ilyen. Sajnos a magyar egyetemeken minden tanár pont leszarja, hogy tudsz-e érvelni, vagy, hogy hogyan tudod alkalmazni azt amit megtanultál. Elsősorban jogszabályokat, meg tankönyvi szövegeket kell nem szó szerint, de tartalmilag pontosan és maradéktalanul megtanulni, és visszaböfögni. Egy komolyabb vizsga alsó hangon 500 oldaltól kezdődik. Egyszer egy barátommal kiszámoltuk, hogy hány oldalt kellett megtanulnunk összesen a jogon. Sajnos már nem emlékszem a számra, de több tízezres nagyságrendű volt.

Aztán kikerülsz az egyetemről, és ügyvédként olyasmit csinálsz, amit ott nem tanítottak meg.

Bocs, nem akartam elvenni a kedved :)

2015. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tomala ***** válasza:
*90-et
2015. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tomala ***** válasza:

**írásban

túl gyorsan gépeltem :)

2015. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, amit megtanulsz öt év alatt az egyetemen, abból nem fogsz mindenre emlékezni utána és az ügyvédek nagy része, ha egy üggyel foglalkozik, akkor a kapcsolódó jogszabályt kiolvassa az azt tartalmazó könyvből, Ptk, Btk tök mindegy. Igaza van az előttem szólónak. Én is jogra járok és csak most látom mennyire, de ettől még ha van elhivatottság benned és érdekel, szerintem próbáld meg. Vess számot, hogy mi más lehetnél még és ha minden kilőve, akkor menj jogra. Én is ezt tettem és azért annyira nem bántam meg.:D Más világ, de megvan a varázsa.
2015. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hello!

Én 16 vagyok, és ugyan ez a problémám, nem tudok dönteni.

Nem az ügyvédes filmek miatt akarok ügyvéd lenni, egyszerűen csak tetszik a jogi szakma. Az ELTE ÁJK-n szeretnék majd diplomázni, eddig minden jól megy.(töri,magyar,ang;német) Ha tetszett a Biró, akkor ajánlom még a Suits cimű sorozatot. A kedvencem, már 2x végig néztem.

További szép napot! :)

2015. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdv.


A leendő jogász hallgatóknak megsúgom,hogy nem kell szó szerint tudni a jogot. Képtelenség. Vizsgán sem kérik szó szerint. Persze lesznek olyan dolgok,amiket egy-egy vizsgára be kell vágni, meg alapból is megtanulja az ember öt év alatt,mert annyit találkozik vele. De az ügyvédek jelentős része viszi magával még tárgyalásra is a jogszabálygyűjteményt. Más a helyzet,ha vki szakjogász lesz és azon belül is még részterületet választ. Ott már jobbára csak az oda vonatkozó törvényekre fog koncentrálni és betéve fogja tudni. Azonban ilyenkor is kell majd neki könyv,mert sokszor változik a szabály vagy kijön egy EU-s rendelet,stb.

Am az amerikai filmek látványosak,jó kedvcsinálók,de az angol és amerika common law nagyon sokmindenben eltért a germán kontinetális jogtól. Félni azonban nem kell tőle!

Jelentkezzetek csak bátran!

Egy IV. éves joghallgató ;)

2015. febr. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!