Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyat lehet csinálni, hogy...

Olyat lehet csinálni, hogy egy évig gimnáziumba járok, majd átjelentkezek zenei szakközépbe? (hosszabban lent)

Figyelt kérdés

Egyáltalán fogadnak az ilyen "speciális" iskolák tanulókat úgy, hogy ne halasszak évet?

Tehát kijárom mondjuk a 9.-et egy gimiben (5 éves), tizedikre meg átjelentkeznék egy zenei szakközépbe, úgy, hogy tizedikbe tegyenek be?

Vagy ilyen nincs is?

Van, aki már "így járt"? :)


Köszönök minden választ előre is!



2015. febr. 7. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ott is kilencediktől kell majd kezdened.
2015. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 9.-es vagyok egy 13 osztályos gimiben, és több tanulót átvevéssel vettek át 9.-ből 10.-be, pedig a 9.-ben a hivatalos 8.-os tananyagot tanuljuk (a 7. nyelvi év volt). De ezt nem tudja senki, mert nem hivatalos

De ahol normálisan vannak számozva az osztályok, ott a nyelvi előkészítős az 9ny osztály, szóval akkor eleve nem tanulod a 9.-es tananyagot és az hivatalos. Szóval akkor nem mehetsz át 10.-be, csak 9.-be.

Remélem érthető voltam :/

2015. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Főleg, hogy elmagyaráztad (illetve nem tudom, 1. és 2. válaszoló ugyanaz?), tényleg, akkor az így nem lehetséges :( Mert igen, nyek-es osztály.... :(
2015. febr. 7. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, de a második nem én voltam. Zeneivel az is lehet a baj, hogy ott már lemaradnál jópár fontosabb óráról és tudnivalóról, amit a többiek akkor már tudnak, amikor te becsatlakozol az osztályba, ezért is gondolom, hogy 9. osztályba kerülnél.
2015. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
20 évvel ezelőtt gimiből mentem konzi szolfézs szakra. Akkoriban elsőbe kellett menni mindenképp. Gimiben harmadikos voltam, konziba elsős -. máshogy akkor nem is lehetett. - változhatott?
2015. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Makyami válasza:
Én most megyek konzi 9.-be, és a jelentkezési lapon rajta volt az átvételi lehetőség is, szerintem is lehet.
2015. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ :))
2015. febr. 11. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!