Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő után évülnek el az...

Mennyi idő után évülnek el az érettségi pontszámok?

Figyelt kérdés
2013-ban érettségiztem, jelenleg szakmát tanulok, de szeretnék továbbmenni főiskolára is. Van még esélyem bekerülni államilag támogatott helyre vagy már elévült a pontszámom és csak fizetősre mehetnék?

2015. febr. 8. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért évült volna el? Ne vedd magadra, de ezt a hülyeséget te találtad ki vagy hallottad valakitől? :D
2015. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Soha nem évülnek el, illetve akkor, ha bevezetnek egy új, alapvetően más rendszert, de ilyen nem hinném, hogy a közeljövőben meg fog történni. Ha megvan a pontszámod bekerülhetsz államilag támogatottra. Persze, ha több pontot szeretnél, akkor abból a tárgyból újraérettségizhetsz.
2015. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2004-ben érettségiztem, teljesen más rendszerben. Az én pontszámaim sem évültek el, csak valahogy át vannak konvertálva, nem kell emiatt újra felvételiznem. Neked főleg nem kell majd, ha jól tudom nem változott 2013 óta a pontszámítás, de ha igen, biztos van mód az átszámításra
2015. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. febr. 9. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 2009-ben érettségiztem és tavaly gond nélkül tudtam felvételizni. De még akik ezelőtt 10 évvel érettségiztek, nekik sem kell újraérettségizni. Csak másként számítják a pontjaikat. (a 10 évet az én 6 évvel ezelőtti érettségimhez számítom, tehát 16 évvel ezelőtti érettségi is elfogadható még, csak másként számítják)
2015. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!