Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! Külföldi állampolgár,...

ViziSun kérdése:

Üdv! Külföldi állampolgár, aki magyarországon tanul általános iskola óta, magyarországon érettségit tesz, jelenthezhet magyar államilag támogatott egyetemre? (BSC)

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

Sajnos nem csak a magyar allampolgarsaggal rendelkezök,de erröl konkretan kerdezd meg a Bevandorlası Hıvatalt mert ök teljes körüen tudnak neked valaszolnı akar e-maılben ıs,van weboldaluk ıs nagyon jol szerkesztett szınte mınden kerdesre talalhato valasz ıs.

2015. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de ezt legjobb a kérdéses egyetem dékáni hivatalában vagy tanulmányi osztályán megkérdezni.
2015. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem írtad, hogy milyen állampolgár, de valószínűleg igen. A felsőoktatási törvény (2011. évi CCIV) pontosan szabályozza, nézd meg, rád mi vonatkozik.
2015. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A bevándorlási hivatal és a kar dékánja kilőve, egyik se tudta, elküldtek a balassi intézetbe, ahol szintén nem tudták. Reméltem, hogy van itt hasonló sorsú valaki, akinek ismerőse vagy ő maga esetleg így járt. Köszi eddigi válaszokat!
2015. febr. 9. 17:47
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Esetleg ha megírnád, hogy milyen állampolgár vagy...
2015. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, eddig lemaradt: Ukrán
2015. febr. 11. 06:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Anno nekem a külhoni magyar csoporttársaim államilag támogatott képzésben tanultak.

Ebből következően, te is tanulhatsz így. Ugyanebben a szituban voltak, mert sokan, sokszor mesélték, meg én is kíváncsi voltam, hogy hogyan működik, meg mit csinálnak ott.


De kicsit gugliztam neked:

[link]

"Jelentkezhet határon túli magyar fiatal állami ösztöndíjas képzésre?

A magyarországi egyetemek, főiskolák képzésein, különösen azok állami ösztöndíjas formáin meghatározott feltételekkel lehet részt venni. A nem magyar állampolgárok akkor jelentkezhetnek támogatott képzésre, ha az Európai Gazdasági Térséghez tartozó ország állampolgárai. A szerb és ukrán határon túli magyarok azonban szintén jelentkezhetnek állami ösztöndíjas képzésre. (Erről a felsőoktatási törvény, illetve a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény rendelkezik.) Ennek a feltétele, hogy jelentkezéskor a jelentkezők büntetőjogi felelősségük tudatában nyilatkozzanak határon túli magyar nemzetiségükről........................................."

2015. febr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:

7.2.5. Határon túliak miniszteri ösztöndíja

Nyomtatás


2014.12.23

A szerb és ukrán állampolgárságú határon túli magyar jelentkezők – amennyiben állami ösztöndíjas képzésre jelentkeznek és a felsőoktatási felvételi jelentkezéskor büntetőjogi felelősségük tudatában nyilatkoznak a határon túli magyar nemzetiségükről – a felsőoktatási törvény szerint állami ösztöndíjas képzésre nyerhetnek felvételt, amennyiben felvételi összpontszámuk eléri az adott szak felvételi ponthatárát. A nyilatkozat elmulasztása az állami ösztöndíjas képzésről történő kizárást vonja maga után. Az állami ösztöndíjas képzésre felvételt nyert jelentkezők pályázhatnak az emberi erőforrások minisztere által adható ösztöndíjra is.

2015. febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, igen. Legalabbis ha eu tagallam allampolgara vagy
2017. febr. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ukrankent vedd fel a magyart, secperc alatt megkapod! Ezzel eus allampolgar is lehetsz es az egesz euban mindenhol szabadon mozoghatsz, minden orszag ugyan azokat a torvenyeket alkalmazza majd rad is mint a sajat polgaraira
2017. febr. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!