Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus biomérnöki karra...

Corvinus biomérnöki karra szeretnék menni. Milyenek az elhelyezkedési és munkalehetőségek, illetve a fizetések ebben a szakirányban?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is erre a szakra készülök, bár nekem Corvinus csak a harmadik helyen van. Én úgy tudom hogy jók az elhelyezkedési lehetőségek, nem fogunk éhenhalni ha elvégezzük!
2015. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Corvinuson nincsen biomérnöki kar. Élelmiszertudományi Kar van, azon belül van biomérnök szak. A munkalehetőségek jók, de ha van egy kis eszed, nem a Corvinuson csinálod meg, hanem a BME-n, ahol normális képzést kapsz normális emberek között.
2015. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokan azért a Corvinusra mennek, mert ott alacsony(abb) a ponthatár. Pl nekem csak a 3. helyen szerepel a Corvinus, hogy ha az első 2 helyre nem sikerül a pont (majdnem 400 pont kell) akkor legalább oda felvegyenek. Igaz hogy nem a legjobb suli a biomérnök képzéshez, de legalább olyat tanulok, ami érdekel. Ajándlották hogy menjek biológiára vagy pl a Semmelweis vagy a SZIE valamelyik karára, de egyik sem áll túl közel a biomérnökhöz - nekem mindenképp Pestre kell mennem családi okok miatt - így maradt a Corvinus.

Első voltam

2015. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az egyik korábbi válaszolóval. Ezt a szakot nem szabad a Corvinuson végezni, ha tényleg ezen a területen szeretnél később is megmaradni. Az élelmiszerkar megélhetési (hallgatófogási) célból indította ezt a képzést. Nincsen felkészülve erre.


Ha biomérnök akkor a BME és Szeged a legjobb, de még jó közepes Debrencen is. De a Corvinusnál még Veszprém is toronymagasan jobb.

2015. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mit szóltok ahhoz, hogy most lehet a BMEre költözik, vagy Hódmezővásárhelyre az élelmiszermérnöki kar? Mert én személy szerint nem örültem neki, a jelentkezésem beadásakor figyelembe vettem, hogy így melyik városban leszek és most bumm, megváltoznak a dolgok.
2015. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megváltozik. Ha pedig a BME-re kerül, azzal te csak jól jársz, hidd el. Én pl egészen irigy vagyok most, hogy amíg nekem f*s BCE-s diplomám van, addig az alattam lévő évfolyamnak már lehet, hogy BME-s lesz.
2015. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Corvinus Budai Campusának felszámolásával mindenki csak nyerhet.


Legjobb persze nem az lenne, hogy hozzácsapják egy jó egyetemhez (BME vagy SZIE) és így azt is felhigítják, hanem csak a hallgatókat kellene átirányítani és az oktatókból a használhatóknak állást kínálni, a felesleget pedig egyszerűen le kéne építeni.


Ami a Budai Campuszból megmentendő érték lenne az leginkább a szép arborétum, amiért kár lenne.


Ha biomérnök akar valaki lenni, akkor ott a BME néhány száz méterre. Ha kertész, akkor ott van Gödöllő szintén Budapest vonzáskörzetében. A tájkar funkcióját pedig akár a SZIE Ybl akár a Gödöllői SZIE MKK, akár BME átveheti.

2015. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ha valaki élelmiszermérnök akar lenni?
2015. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!