Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovabb? (Olvasd...

Hol tanuljak tovabb? (Olvasd kerlek)

Figyelt kérdés

Helo. Tudom hogy ezer ilyen kerdes van mar, szegyenlem is magam, de kerlek titeket segitsetek donteni. Olyan szakmat szeretnek amiben sokat kell beszelni, es elkell adni valamit HAT VAN ILYEN ES HA IGEN MI?? Mert ez nagyon megy szamomra erdekel is es szeretek bizniszelni. Emelett sok penzt szeretnék keresni.. tudom ez a legnyagyobb kozhely de nincs mit tennni. Na szoval felmerult az a szak, hogy kereskedelem es marketing... itt csak a bgf johet szoba. Ez jolenne nekem szerintetek?

De erdekelne a jogi palya is. Mint peldaul az ugyved, vagy kozjegyzo... arra is gondoltam, hogy bankar leszek, de nincs kedvem egy gep elott rohadni egy irodaban es egesz nap csak statisztikakat bujni meg szamolgatni azt a penzt ami nem az enyem. Na de azert meg ezt sem vetnem el, szivesen lennek peldaul broker, de ezt majd csak kesobbiekben. Most valami egyetem vagy felso oktatasi szakot szerernek valasztani. Szivesen meghallgatnek esetleg olyanok velemenyet akik mar dolgoznak valamit mit dolgoznak, szeretik-e, jol keresnek vele, vagy aki mar jelentkezett egyetemre, milyenre jo-e stb.. kerlek valaki segitsen eldonteni hova jelentkezzek mert megorulok.

Jo tanulo vagyok 4-5 az erettsegim remelem jol sikerul, de a pontjaim ugyse lesznek elegek sehova... szoval valoszinuleg a fizetosre vagy foszk-os kepzesre fogok palyazni.

A valaszokat elore is nagyon szepen koszonom!!!



2015. febr. 9. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
18/f *
2015. febr. 9. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem menj csak kőművesnek
2015. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ertekesiteshez a kereskedelem es marketing van a legkozelebb. A brokerhez a penzugy es szamvitel. De tobbnyite az ertekesitesi munkakhoz nem kell diploma, broker is lehet lenni 8 altalanossal. En penzugyon vagyok, sokan tevhitben elnek, itt nem brokereket kepeznek, meg bankarokat kozvetlenul.
2015. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tisztelem a ketkezi munkat vegzoket, szivbol kivanom epits szep falakat, mert biztos vagyok benne hogy semmi tobbre nem viszed ebben az eletben! :)

masodik: igen tudom, eppen ezert irtam, hogy a broker dolgot majd csak k

esobb, de koszonom

2015. febr. 9. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nezz bele az operativ tantervekbe, es a kotelezo irodalmakba. Nagyjabol be tudod loni, hogy mi tetszik meg mi nem.
2015. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amit megfontolnék a helyedben: mindenképpen olyan képzést választanék, ami nemzetközi viszonylatban is keresett (bár tény, hogy sok pont gép előtt rohadós fajta), így később nem gond akár külföldön munkát vállalni.


Alapvető a tökéletes nyelvtudás: inkább egy nyelvet tudj csak de azt jól. Angol vagy német (utóbbi svájc miatt jó nagyon), olyan szinten, hogy tudj az adott nyelven gondolkozni / számolni fejben. Ez rendszeres gyakorlással nem nehéz (nézz eredeti nyelven sorozatot / filmet, minden nap egy órát, stb.).


Pénzügy / nemzetközi kapcsolatok / marketing vonalon gondolkodnék a helyedben, esetleg ha infóhoz értesz akkor gazdaságinformatikus (ez inkább projektvezetés mint infó).


Nagyon magolásra épülő irányt nem vennék fel (jog, stb.).

2015. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!