Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építészmérnök szakára...

BME építészmérnök szakára kell fizika érettségi?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem matekból emelt szinten érettségizem de nem nagyon szeretnék fizikából még középszinten sem. 5ös vagyok belőle de nem érzem hogy olyan nagyon tudnám. Szóval van esetleg valami megoldás? BME-n hallottam hogy 3 évig az építő és építészmérnök hallgatók ugyan azt tanulják akkor ha ki szeretném kerülni a fizika érettségit akkor ha építőmérnöknek jelentkezem (mert úgy tudom oda pl jó a biosz is) akkor 3 év után átmehetek építészmérnök szakra? Javítsatok ki ha hülyeség amit mondok/kérdezek nem sokat tudok erről az egész rendszerről. (jövőre érettségizek) Előre is köszönöm szépen a válaszokat és véleményt is írjatok nyugodtan a suliról hogy szeretitek e meg ilyesmi :)

2015. febr. 11. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Építészre Matek ÉS Fizika VAGY építési és építészeti alapismeretek tárgyból szükséges érettségi, a 2 választottból egy emelt szinten és kell még emellé rajzalkalmassági vizsga is.
2015. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a fizika, viszont ajánlott. Ha már most a kibúvót keresed, akkor hidd el, hogy nem sokáig fogod húzni az egyetemen, hiába vagy jelenleg 5-ös, hisz ez nem releváns. Egy műszaki képzésre ne biosszal akarj bekerülni, ez vicc!

Durván hangzik, de így van.

2015. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A rajzalkalmassági kötelező!Ha építőmérnöknek jelentkezel,bármikor átjelentkezhetsz másik szakra (tárgyakat el lehet fogadtatni),de a rajz akkor is kötelező.Javasolnám a BME rajz előkészítőjét,minden év szeptemberében-októberében indul.Ha van lehetőséged rá,iratkozz be,megéri.Még akkor is ha született tehetség vagy,mert nagyon hasznos dolgokat tanultok az alkalmasságival kapcsolatban.

Én például rajzból érettségiztem is,bár ez nem most volt. :D

Remélem segíthettem.

2015. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!