Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolákat, szakokat...

Milyen iskolákat, szakokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kell egy B terv továbbtanuláshoz. a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet jelöltem meg, 2-őt. De ha nem sikerülne a felvétel,kellene valami mentőöv. Hová tudnék menni? Mindenből középszinet érettségizek + tesi a választott. Szeretem a Törit és az Angolt. Matekból nem vagyok valami fényes(3-as). Mit tudnátok ajánlani? Okj-s is jó, fősuli is. Az átlagom 4-es. Általában logikusan probálok gondolkodni. Mondhatni,ha értek valamihez, de nem megy, akkor addig csinálom amig jó nem lesz. De ha érzem hogy ez nem az én terepem,hagyom.

2015. febr. 12. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minek mentőövnek egy olyan szak, amelyik nem érđekel?
2015. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azért hogy legyen addig valami. plusz ez idő alatt tudnék készülni még jobban fizikaira,nyelvizsgára,rendvédelmi érettségire. amik idén elmaradtak. És szerintme nem kell mondjam hogy 1-1,5 év alatt igencsak ellehet szokni a tanulástól. Plusz így még a családi se megy el..
2015. febr. 12. 22:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha csk ennyire kell, nem tök mindegy, mit jelölsz még be? A tanulástól meg akkor szoksz el, ha Te is úgy akarod.
2015. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De,persze, tökmindegy csak esetleg olyat végezhetnék el,ami ér is valamit, és végső esetbe el is tudnék indulni egy másik irányba.
2015. febr. 12. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát azért a Közszolgálatira nem olyan nehéz bekerülni (persze ez is attól függ,hogy milyen szakra mennél).A tesi ott elég keményen kell,de amúgy szerintem elég lesz egy stabil 4-es átlag,és egy hozzávaló érettségi(a tesi legyen 5-ös,mert az jó pontnak számít).Okj-t nem ajánlok, mert csak időpocsékolás,fősulik közül meg inkább a gazdasági témájúak érnek valamit(ebben azért nem vagyok biztos,mert annyi fősulit nem ismerek), oda viszont a közép matek nem elég.
2015. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Közszolgálatin nem számít a tesi sajnos. Azt mondták azért nem, mert az atlétika és nem erőnlét. Nem plusz pont sajnos. Ami plusz a töri,rendvédelem,magyar emelt,ha jól emlékszem. amit megjelölök tavaly 362 és 387 pont volt a minimum. Egy diákkal beszéltem, ő 80%-os érettségikkel és egy 100%-os magyarral(dupla szóbeli), felsőfokú nyelvvizsgával ért el 410 pontot kb. és így került be. Persze reménykedem hogy sikerül,de kitudja.Meg persze nagy a túljelentkezés sajnos. :(
2015. febr. 12. 22:22
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok:Hűha,ezek szerint itt jelentős változások voltak az utóbbi években.Amikor én nézegettem az iskolát,akkor még kellett a tesi,és a ponthatár sem volt ilyen magas.De akkor is azt mondom,hogy az átlagoddal nincs gond,egy jó magyar/töri érettségit meg bárki el tud érni,mert ezek humán tárgyak :)
2015. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem sikerül,köszi :)
2015. febr. 12. 22:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik szakokat jelölöd?Én is oda jelentkezek első helyre. Plusz pontod lesz valamire? Mert akkor ugye könnyebb valamivel. Bár úgy sem egyszerű. Túl sok résznél lehet kiesni. Sok sikert!
2015. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
B tervnek javaslok egy Okj képzést, amelyen nyelvvel is foglalkoztok, és segít a nyelvvizsgára készülésben. Vagy a miskolci, vagy az Ady Ligeti rendőr szakközepet.
2015. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!