Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy Mérnökinformatikus szakon kérik komolyabban a matekot? (SOS még 3 napom van dönteni)?

Figyelt kérdés

Programozónak akarok tanulni de ha lehet akkor csak annyi matekot akarok tanulni amennyit kötelező. Melyik szakon kérik durvábban a matekot?


És ha a programozás a lényeg akkor melyik szakot válasszam?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#mérnök informatikus #programtervező informatikus #programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus
2015. febr. 13. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

a proginfó 90% matek

mérnökinfón csak 4 félév matek van

2015. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérnökinfóra menj.
2015. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont mérnökinfon meg van egy csomó fizika.
2015. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a proginfó 90% matek - igen, max az ELTE-n, ahol kb feleslegbe nyomatják már.


Ne a matek alapján válassz, mind a két helyre kell. Ha szereted a fizikát, de emellett a programozást is, akkor mérnökinfó. De ha a fizika hidegen hagy (én is így vagyok vele - attól függetlenül középiskolába jó voltam belőle), akkor proginfó.

Egyik helyen se úszod meg a matekot, de ez egészen más matematika ami középiskolában megy. Nyilván mindkét helyen tanítanak analízist (függvényelemzés, integrálás, deriválás stb), de pl. proginfón nem valószínű, hogy később használni is fogod (mérnökinfó már inkább).

Proginfón inkább a számítástudomány a kiemelkedőbb (de ez nem matek, nem számolgatni kell).


Ha a magasabb szintű programozás érdekel (mint például a webalkalmazások), akkor proginfó.

2015. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!