Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE alkalmazott közgazdász,...

BCE alkalmazott közgazdász, gazdelemző vagy pénzügy számvitel? Esetleg ELTE AK? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a fent említett szakok közül melyiket ajánlanátok, illetve milyen tapasztalatokkal rendelkeztek róluk. Nem szeretnék nagyon belemenni, mivel csak a szakok, egyetem jellege érdekel, pl. tanárok, tantárgyak, közösség, különbségek stb. Köszönöm a segítséget!

2015. febr. 13. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Ezek amiket felsoroltál Magyarország legjobb gazdasági képzései.

Az ELTE AK kivételéve hosszú évek vagy évtizedek óta így van.


A BCE patinásabb, elismertebb gazdaságtudományi téren.


A három szak amit felsoroltál mind nagyon színvonalas.

A PSZ üzleti tudomány, a másik kettő közgazdasági.

Legkönnyebb a PSZ, a gazdaságelemző messze a legnehezebb. Az országban csak itt van ilyen, ők a legkeresettebbek a munkaerőpiacon. De az AK is nagyon élvonalban van.

A PSZ-re is nagy igény van.


Természetesen úgy értem, hogy az ezekre épülő mesterszakokkal együtt.

Hogy melyik alapszakról melyik mesterre mehetsz az sem mindegy. Nézd meg a BCE honlapján. Amúgy a mesterszak választásnál nem csak egy ösvény van, bár természetesen nem mindenhonnan lehet mindenhova.


Akik leszólják a Corvinust azokra ne hallgass.


Van aki irigységből szólja le, vannak olyanok akik elvből mindent leminősítenek.

És vannak akik tudatlanságból. A BCE-nek valóban vannak ócska képzései. A budai karok (agrártudományok) valóban nulla.

A pesti karokból a Társadalomtudományi Kar sem túl fényes.


De a GTK és a KTK az ország legszínvonalasabb gazdaságtudományi képzéseit kínálja.


Jól döntesz ha odamész.

2015. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ezek közül az ELTE alkalmazott közgazdaságtan a legjobb. Szerintem mindenképp ezt jelöld első helyen.

2. Corvinus gazdelemző

3. Corvinus AK

4. Corvinus PSZ

2015. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mostanában eléggé utánaolvastam ennek a BCE-ELTE farokméregetésnek (márbocsánat) és a leírtak alapján összegezve:

BCE: nagyobb név, színvonalas oktatás, szakok közötti+msc átjárhatóság, idősebb, tapasztaltabb tanárok tanítanak, viszont nagyon régi könyvekből, csak papíron a legjobb közgáz

ELTECON: senki se hallott róla, de sokkal színvonalasabb az oktatás, dinamikusabb, fiatal tanárok neves nyugati egyetemek könyveiből tanítanak, de éppen ezért kevés gyakorlattal rendelkeznek


nagy dilemmában vagyok, szerintem megjelölöm az ELTÉ-t is, megkérdezek egy pár ELTÉ-st és Corvinusost, aztán majd júliusig eldöntöm.

2015. febr. 14. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, az ELTECON még viszonylag új, és nem sokan hallottak róla. Kevés embert vesznek fel, kisebb csoportokban folyik az oktatás, ami szerintem rohadt jó. És igen, az oktatók fiatalok, akik külföldi egyetemeken szereztek mesterdiplomát és PhD-t.
2015. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem inkább azt vedd figyelembe, honnan van lehetőséged elhelyezkedni, és ez nem az ELTE lesz.
2015. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
természetesen ezt is szem előtt tartom, de azt is, hogy hasznosítható tudást szerezhessek meg. plusz mscre akár jelentkezhetek a corvinusra is. de természetesen lehet, hogy inkább gazdelemzőnek jelentkezek és ott nem jöhet szóba az elte. majd elválik.
2015. febr. 15. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

:)))

szerintem ott, ahol több álláslehetőséget kínálnak, sőt, szó szerint már zaklatnak vele, sokkal jobb az oktatás, mint egy olyan helyen, ami nem régóta létezik, és a munkáltatók többsége azt sem tudja, hogy létezik egyáltalán ilyen

egyébként psz-es vagyok, szóval már kicsit nagyobb a rálátásom, mint egy most felvételizőé (bocsi)

2015. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

megértem, nem is fogok látatlanba dönteni. előtte szeretnék még beszélni eltecon, corvinus ak és a többi szakon lévő 1-1 hallgatóval, utána talán nekem is nagyobb lesz a rálátásom :)

egyébként lehet, hogy úgy jön le, hogy én mindenképpen eltés akarok lenni, pedig egyáltalán nem így van, csak minden lehetőséget fontolóra veszek. ennek ellenére köszönöm a választ, a kommenteket is számításba veszem a döntésnél :)

2015. febr. 15. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Az 1. választ író vagyok. Nem tudom miért pontoztak le, tudatlanságból vagy sértettségből de attól még az igazságos nem változtat.

Hozzá nem értő emberek véleményét, amúgy sem kell nagyon mérlegelni...

2015. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BefŐzike ***** válasza:
92%
Én már végeztem, szóval szerintem nyugodtan állíthatom, ha tovább akarsz tanulni (mester), akkor annyira mindegy, hogy melyik egyetemen melyik szakra jelentkezel.
2015. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!