Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Melyik a legjobb tankönyv emelt érettségihez?

Magyarból és biológiából szeretnék érettségizni emelten jövőre.Tudnátok ajánlani nekem olyan tankönyvet,ami tényleg minőségi és fel lehet belőlle készülni rendesen?(sajnos biológia könyvünk egyáltalán nincs,a magyar pedig szerintem kicsit hiányos..:/)

Esetleg linket is küldhettek róla:)

Előre köszönöm a válaszokat:)

17/l

Keress kérdéseket hasonló témákban: érettségi, magyar, biológia, tankönyv, könyv

2015. febr. 13. 23:59  Privát üzenet  

A válaszok

A biológiát nem tudom, viszont a magyar könyvek közül Pethőné Nagy CSilla irodalom tk.-sorozata, és Mohácsy Károly tankönyvsorozatai a legjobbak.

Érthetőek, érdekesek, szépen összeszedettek(főként a Pethőné), és nagyon részletesek(főként a Mohácsy).

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2015. febr. 14. 08:52 Privát üzenet

Mohácsyból legjobbak a kilencvenes évek első felében használtak, a lányom az én tankönyveimből készül az érettségire.

Biológiához meg javaslom, keresd meg a felvi.hu emelt biosz fórumát, igaz, már nem annyira akítv, de ott jobbnál jobb ötleteket találhatsz.

Sok sikert kívánok!

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2015. febr. 14. 09:31 Privát üzenet

Biológia:

[link] (illetve csak az I. kötet, több is van)

Magyar nyelv: én is Pethőné Nagy Csilla könyveit ajánlom, szerintem a legjobbak azok a fajta könyvek, amelyekben a a szövegek egy helyen vannak az elemzéssel, azaz, azokat, amelyek minden évfolyamon két kötetből állnak, ha jól tudom a gimnáziumi tananyagot 8 kötet szedi össze. Nyelvtan könyvből pedig a legbeváltabb a Mozaik Kiadós magyar nyelv könyv, abban bele van rakva érettségi típusú feladatokkal az emelt érettségi ismeretei is, kiemelve.

(tapasztalat, mi is a biosz kivételével ezeket használjuk)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2015. febr. 19. 20:24 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2015. febr. 19. 20:25 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2015. márc. 8. 23:22 Privát üzenet
(az aktiváció csak 1 évig érvényes, azt vedd figyelembe)

# 6/8Időpont 2015. márc. 15. 16:49 Privát üzenet
Mármint a mozaikos tankönyvnél (előző kommentet kitörölték az adminok, arra írtam az 1 éves aktivációt...

# 7/8Időpont 2015. márc. 15. 17:22 Privát üzenet
Ajánlom a Biológia érettségizőknek c. kétkötetes kiadványt, amely kimondottan a felkészülést segíti. Itt meg tudod nézni a tartalomjegyzékét: [link]

# 8/8Időpont 2015. márc. 18. 20:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik a legjobb fizika összefoglaló középiskolásoknak (emelt-szintre, oktv-re)?
Melyik a legjobb matek tankönyv érettségire készülőknek?
Egy olyan kémia könyvet keresek ami teljesen az alapoktól, nagyjából átfogja az anyagot a középszintű érettségiig. Melyik a legjobb ilyen téren véleményetek szerint? (e book, pdf is jó)
Melyik a legjobb kémia és biológia könyv emelt szintű érettségire való felkészüléshez?
Melyik a legjobb középiskolai történelem tankönyv sorozat?
Melyik a legjobb gazdaságmatematikai és statisztikai tankönyv amelyből a legkönnyebb a tanulás, és tudnám magam képezni még a főiskola előtt?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!