Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legjobb tankönyv...

Melyik a legjobb tankönyv emelt érettségihez?

Figyelt kérdés

Magyarból és biológiából szeretnék érettségizni emelten jövőre.Tudnátok ajánlani nekem olyan tankönyvet,ami tényleg minőségi és fel lehet belőlle készülni rendesen?(sajnos biológia könyvünk egyáltalán nincs,a magyar pedig szerintem kicsit hiányos..:/)

Esetleg linket is küldhettek róla:)

Előre köszönöm a válaszokat:)

17/l



2015. febr. 13. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A biológiát nem tudom, viszont a magyar könyvek közül Pethőné Nagy CSilla irodalom tk.-sorozata, és Mohácsy Károly tankönyvsorozatai a legjobbak.


Érthetőek, érdekesek, szépen összeszedettek(főként a Pethőné), és nagyon részletesek(főként a Mohácsy).

2015. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mohácsyból legjobbak a kilencvenes évek első felében használtak, a lányom az én tankönyveimből készül az érettségire.


Biológiához meg javaslom, keresd meg a felvi.hu emelt biosz fórumát, igaz, már nem annyira akítv, de ott jobbnál jobb ötleteket találhatsz.


Sok sikert kívánok!

2015. febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biológia:

[link] (illetve csak az I. kötet, több is van)

Magyar nyelv: én is Pethőné Nagy Csilla könyveit ajánlom, szerintem a legjobbak azok a fajta könyvek, amelyekben a a szövegek egy helyen vannak az elemzéssel, azaz, azokat, amelyek minden évfolyamon két kötetből állnak, ha jól tudom a gimnáziumi tananyagot 8 kötet szedi össze. Nyelvtan könyvből pedig a legbeváltabb a Mozaik Kiadós magyar nyelv könyv, abban bele van rakva érettségi típusú feladatokkal az emelt érettségi ismeretei is, kiemelve.

(tapasztalat, mi is a biosz kivételével ezeket használjuk)

2015. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(az aktiváció csak 1 évig érvényes, azt vedd figyelembe)
2015. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint a mozaikos tankönyvnél (előző kommentet kitörölték az adminok, arra írtam az 1 éves aktivációt...
2015. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ajánlom a Biológia érettségizőknek c. kétkötetes kiadványt, amely kimondottan a felkészülést segíti. Itt meg tudod nézni a tartalomjegyzékét: [link]
2015. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!