Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Doktori iskolába való felvétel...

Doktori iskolába való felvételinél számít, hogy melyik tanár témáját választom?

Figyelt kérdés
Ösztöndíjas képzés a cél. Vannak előre meghatározott, kiírt témák, gondolom célszerű lenne ezek közül választani. Amennyire számít a felvételinél az, hogy kinek a témáját választom? Ilyenkir a tanszékvezető , dékán, stb témáját előnyben részesítik vajon?
2015. febr. 14. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak azok tudják megmondani, akik jól ismerik az adott doktori iskola belső ügyeit.
2015. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Próbálok keríteni belső embert, de nem egyszerű :)


Egyébként szerinted van esélyem bekerülni, ha eddig még nem publikáltam, nem vettem részt tdk-n,nincs különösebb szakmai múltam, viszont rendkívül motivált és céltudatos vagyok és jól ismerem az adott kutatási témát?

2015. febr. 14. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy meg kell próbálni. A szakdolgozatod hogyan sikerült? Erre biztos rákérdeznek, ha nem volt publikációd.
2015. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az nagyon jól sikerült, kaptam rá két ötöst mindkét konzulenstől, és a védés is ötös lett, a diploma minősítése viszont csak négyes .
2015. febr. 14. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon ügyes vagy, gratula! :)


Nem tudom, lesz-e szóbeli felvételi (nálam volt annak idején, persze az már jó régen volt) - szóval a szóbelire nagy vonalakban ki kellene találni a kutatásod irányait, főbb kérdéseket, amelyekre válaszokat keresel. Nyilván ismerni kell a legfontosabb hazai és külföldi kutatókat, munkáikat. Sajnos azonban azt kell mondanom, hogy ha van információd arról, hogy az adott szakterület művelői közül ki milyen viszonyban van a másikkal, ki hogyan vélekedik a másik munkásságáról, az legalább annyira fontos lehet, mint a tényleges szaktudás...

2015. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy erős témavezetővel kell beszélni, aki támogatni tud. Első lépés a témavezető és csak utána bármiféle jelentkezési lépés.
2015. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Utolsó, az a gond, hogy nem ismerem a témavezetőket, nem azon az egyetemen diplomáztam, ahová most akarok jelentkezni. jelentkezés előtt mindenképpen el fogok menni egy vagy több témavezető fogadó órájára,de ismeretlenül egyenlőre lövésem sincs, hogy kihez :(

2015. febr. 16. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha van rá lehetőséged, kérj egy személyes találkozót a doktori iskola vezetőjétől. Kérdezd meg, lát-e lehetőséget arra, hogy ezt a témát kidolgozd, tud-e ajánlani témavezetőt stb. Ha valami zűrös, akkor jobb, ha egy ilyen beszélgetésen derül ki, mint amikor már élesben megy a jelentkezés.
2015. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
91%-os, igen, sejtem, hogy ez is fontos lehet, majd a fogadó órán megpróbálom kipuhatolni a témavezető irányultságát, hogy a szóbeli felvételire felkészülten mehessek.
2015. febr. 16. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!