Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 317 ponttal be tudok jutni...

317 ponttal be tudok jutni egy normális egyetemre?

Figyelt kérdés

Műszaki irányban tervezem a továbbtanulást, de nem lesz valami sok pontom.

Így lesz esélyem jövőre? (Most 11.-es vagyok)



2015. febr. 15. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Az OE-re betudsz kerülni az önköltséges szakokra.
2015. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Februárban eldöntötted, hogy rossz lesz a jegyed évvégén és jövő évvégén? Mi lenne, ha mondjuk tanulnál? És hogy a fenébe sikerült pont a 317-et kitalálnod?
2015. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még van több, mint 1 éved, hogy felkészülj. Egyébként BME-n kívül kb. bárhova.
2015. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem eldöntöttem, ennyi ponton nagy(!) valószínűséggel lesz, természetesen hajtok és tanulok, hogy több jöjjön össze, ez a "rosszabbik" eset, és gondoltam inkább írok egy biztos értéket, hogy ahhoz tudjatok viszonyítani. Pontszámító kalkulátorral ez az érték jött ki. Úgy számoltam, hogy mindenből 4-es leszek mindkettő év végén, egyedül informatika és a matek jegyeket állítottam hármasra 11. év végén.(Ami nem valószínű, mivel szeretem a matekot.)Érettségiket is beállítottam 70-75 % körülire, ami ugyancsak több lesz, ha neki fekszek, márpedig neki fogok feküdni. Egyébként, semmi értelmeset és hasznosat nem írtál, nem értem, akkor minek jöttél ide.


A másik 2 hasznos választ köszönöm. Úgy hallottam, műszaki karokra nem nehéz bejutni, még az államilag támogatott részre sem, ott inkább a bent maradás az, ami húzós.

2015. febr. 15. 14:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva kicsit nagyképűen sikerült az előző hozzászólásom, nem annak szántam.
2015. febr. 15. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
A 70-75%-nál egészen biztos, hogy több lesz az érettségid.
2015. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Reménykedem benne, bár a magyartól kicsit tartok. :)
2015. febr. 15. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 6 évvel ezelőtt érettségiztem, teljesen sötét vagyok töriből, sosem szerettem és a mai napig sem érdekel, de még abból is 74%-om lett, úgy hogy írásbelire nem is nagyon készültem külön, szóbelire igen, de ott meg olyan részletes esszét nyomtak a kezembe, hogy gyakorlatilag arra kár is volt külön készülni, mert a kezembe nyomott anyagból is el tudtam mondani a tételt.


Kicsit ráfekszel és sikerülni fog a kitűzött százalékok feletti eredmény is :)

2015. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a belém vetett bizalmakat, tanácsokat, biztatásokat! :) Jól esik, ha nem csak lehurrogó, hanem értelmes/kedves válaszokat is kapok némely kérdéseimre... :)
2015. febr. 16. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!