Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha elvégzek két nyelvszako...

Hogyha elvégzek két nyelvszakot az egyetemen (3 év-két ázsiai nyelv - egyik alapszak, másik minor) akkor jelentkezhetek egy másik egyetem angol fordító és tolmácsképzésére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy három év után nagyon nehéz lesz elhelyezkednem, még akkor is ha jól tudom a nyelveket, ezért szeretnék még idegenvezetői képzést is elvégezni, és a három év után nem mesterszakra menni (kutatni nem akarok), hanem egy angol fordító/tolmácsképzésre jelentkezni. Tervnek ez így jó? Mit gondoltok?


18/L



2015. febr. 17. 06:18
 1/4 Ezeöccá ***** válasza:
Szia, milyen ázsiai nyelveket fogsz tanulni?
2015. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a tolmácsképzés master szakon történik, ehhez kell egy alap diploma, és 1 nyelv felsőfokú és egy másik nyelv középfokú ismerete.
2015. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A két ázsiai nyelv a japán és a koreai. De már egy ideje tanulom a japánt, érettségizek is belőle középszinten, a koreait pedig egyetemen szeretném komolyabban elkezdeni. (Angolból emelt szinten érettségizek). Tudom, hogy a tolmács/fordító képzés mesterszak, pont ezért kérdezem hogy két ázsiai nyelves alapszak után (addigra már remélhetőleg tudni fogok három nyelvet) mehetnék-e angol mesterképzésre. De akkor a válaszod alapján második, mehetek :)
2015. febr. 17. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:

régi kérdés, de


nem mehetsz.

általában úgy van a tolmács-fordító MA hogy angol felsőfok és mellette olasz francia német vagy spanyol középfok. valahol még van kínai, de a francia német az tuti. ha ezek közül nem tudsz egyet se középfokon, nem vesznek fel.

2015. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!