Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen érdekes elkezdeni...

30 évesen érdekes elkezdeni egy mérnök informatikus képzést?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen más szektorban dolgoztam (kommunikáció, média) de ebből nem lehet megélni, ha nem vagy szőke, nagymellű nő. Sajnos nálam egyik állítás sem igaz, ezért rájöttem hogy pályát tévesztettem.


Az infromatika is érdekel egyre jobban, igazából már jóval az átlag user szint felett vagyok. Kezd érdekelni a programozás, rendszerek felépítése, operációs rendszrek lelke, stb.


Matektól, fizikától nem félek, ezekből 4-5 voltam általánosban és gimnáziumban is. (Versenyeztünk 2 osztálytársammal, melyikünk tud fejben bonyolultabb egyenletet megoldani)


Szóval érdemes nekikezdeni? 33 évesen majd nem néznek hülyének, hogy pályakezdő vagyok?



2015. febr. 20. 09:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Érdemest akartam írni a kérdésben. :)
2015. febr. 20. 09:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen gyorsan tanulsz új dolgokat. Matek messze a középiskolai szint felett van, és rengeteg az olyan tantárgy amikhez magolni kell keményen.

Andrew S. Tanenbaum - Számítógép-architektúrák

Erre keress rá ncore-n, ilyeneket kell tanulni mérnökinfón + mellette matek, programozás persze és a többi.

Ha érdekel szerintem kezd el, de nem könnyű. Az jelentkezők kb 10% végzi el, így nem hiszem hogy bárki is elzavarna azért mert 30+ éves vagy. :D

2015. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Ezt hogy érted, hogy kommunikáció és médiához szőke kell és nagymellű? Csak mert én épp most kezdek majd médiakommunikáción, anglisztika mellékszakkal. Szôkének szőke vagyok, a mell meg oké, push-up melltartóval elég látványossá tudom varázsolni:D Téged milyen negatív élmények értek? Amúgy a kérdésedre válaszolva, én 28 évesen kezdem most újra az egyetemet (már van egy közgáz diplomám). Én kaptam negatív kommenteket ezzel kapcsolatban ismerősöktől, de őszintén szólva kinyalhatják. A kérdés bennem inkább az, hogy anyagilag tudod-e majd finanszírozni ezt a projektet, hogy meg tudod-e majd engedni magadnak, hogy csak részmunkaidőben vagy egyáltalán ne dolgozz. Ha erre igen a válaszod, akkor szerintem vágj bele, ha nagyon szeretnéd. Vagy 2.opció, hogy gyere ki külföldre, nézd meg itt mik az esélyeid a média és komm-al. /Én Németországban élek./
2015. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

szerintem akárhány éves az ember, informatikát mindig érdemes tanulni. majd ha 60-70 évesen visszanézel az életedre, azt fogod gondolni, hogy milyen fiatal voltál a 30-as éveidben, bármit tanulhattál volna még. amivel számolnod kell, hogy semmi garancia nincs arra, hogy 3 év alatt elvégzed az egyetemet. főleg ha el is kell tartanod magad közben. ha meg nem épp közvetlenül a harmincadik születésnapod után iratkozol be egyetemre, valószínűleg a 34-et is betöltöd, mire a diploma a kezedbe kerül.


nem tudom, hogy magyarországon van-e ilyen, de külföldön létezik médiainformatika szak. ez passzolna ahhoz, amit eddig csináltál, sőt előnyben is lennél a "sima" médiainformatikusokhoz képest, akik huszonévesen nulla tapasztalattal kiesnek az egyetemről, mert te már ismered a szakmát.

2015. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"és rengeteg az olyan tantárgy amikhez magolni kell keményen. "


Kapufa. Itt pont, hogy nem "tudsz" magolni. A kitartás ahhoz kell, hogy kevés idő alatt rohadtsok mindent megérts és alkalmazz.

2015. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!